Petr Janda přijede za fanoušky do Brna

Levné dárky, best dárky
 • Petr Janda, český rockový zpěvák, skladatel, kytarista a dlouholetý frontman skupiny Olympic, jedné z největších legend v historii české populární hudby slavící letos 50 let své existence, se při příležitosti vydání knihy Olympic 50 zúčastní autogramiády v úterý 8. listopadu v 15 hodin v prodejně Knihy Dobrovský na ulici Joštova.

  Padesát let skoro nepřetržitě v akci. Desítky desek, stovky písniček, tisíce koncertů v tuzemsku i cizině. Petr Janda, doyen českého rock´n´rollového sboru, jediný, který byl u všeho (téměř) od samých začátků, provádí rok po roce půlstoletím nejstarší a nejvytrvalejší rockové kapely bývalého Československa. Příběh, který vypráví, je zároveň i příběhem českého rocku. Unikátní obrazový materiál a autorské texty.

  První jeho působení bylo ve skupině Sputnici, kde začínal hrát s kytarou v roce 1959. Pak hrál v skupině Big Beat Quintet (čili B.B.Q.), kde byli jeho partnery Pavel Chrastina a Jan Antonín Pacák. Od roku 1963 hrál v kapele Olympic ve stejnojmenném klubu v Praze, Spálené ulici. V roce 1964 účinkoval se skupinou v pásmu Ondráš podotýká v divadle Semafor. Spolu se skupinou se dostal do nahrávacích studií, na gramofové desky, do rádia a televize, skupina byla podporována časopisem Mladý svět, měla možnost vystupovat v zahraničí. Skupina se zúčastňovala Festivalů politické písně Sokolov. Ve skupině hrál na sólovou kytaru a působil jako skladatel, zpěvák a od druhé poloviny šedesátých let jako vedoucí skupiny. V letech 1974–1976 se umístil v populární anketě Zlatý slavík časopisu Mladý svět na 8.–10. místě a ještě lépe se umisťovala skupina Olympic, jím vedená. Skupina Olympic v této, tehdy velmi populární anketě, dokonce dosáhla trojnásobného vítězství v letech 1981–1983. V letech 1996–1998 vyhrála skupina Olympic Českého slavíka. V letech 1992–1997 byl Petr Janda předsedou výboru Ochranného svazu autorského (OSA). V roce 2004 neúspěšně kandidoval do senátu v obvodě Kutná Hora jako nestraník za hnutí NEZÁVISLÍ.

  Jeho první žena byla Jana Jandová, se kterou má dceru Martu, která se později proslavila jako zpěvačka německé kapely Die Happy. Jeho druhá manželka byl moderátorka Martina Jandová, se kterou má dceru Elišku. Jeho třetí a současná manželka je Alice Jandová, se kterou má dcery Anežku a Rozárii.

  Michael Šoták

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.