Pozvánka na veřejnou besedu o nádraží v centru

Levné dárky, best dárky
 • Zveme veřejnost na veřejnou prezentaci nového urbanistického návrhu budovy brněnského nádraží v poloze v centru a prezentace návrhu územního rozvoje Jižního centra, při zachování nádraží v centru. Prezentace se uskuteční v úterý 24. ledna v Domě umění města Brna, na Malinovského náměstí v 18 hodin. Návrh poprvé v historii ukazuje, jak by mohlo vypadat modernizované nádraží v centru a dokazuje, že by to byl jak pro Jižní centrum, tak pro celé Brno, značný přínos – po stránce architektonické, urbanistické i dopravní.

  Tisková zpráva CHYBIK+KRISTOF Associated Architects; TheBüro / architekti Brno; Fakulty architektury VUT, Ústavu navrhování 5 doc. Havliše; občanské koalice Nádraží v centru a občanských sdružení Děti Země a Brnění

 • Název: Urbanistické řešení modernizace železniční stanice Brno – hlavní nádraží a návrh
  územního rozvoje Jižního centra

 • Kdy: úterý 24. 01. 2012 od 18 hodin
 • Kde: Dům umění města Brna, Malinovského náměstí
 • Kdo:

  Ondřej Chybík a Michal Krištof ze společnosti CHYBIK+KRISTOF Associated Architects

  docent Ing. arch. Karel Havliš z Fakulty architektury VUT, Ústavu navrhování 5

  Matěj Hollan (Brnění, o. s.) za občanskou koalici Nádraží v centru

  Tomáš Alter – železniční odborník občanské koalice Nádraží v centru

  Veřejnou prezentaci uvede doc. Ing. arch. Karel Havliš, který vysvětlí důvody, proč se fakulta věnuje nádraží v centru a Jižnímu centru. Poté budou autoři návrhu urbanistického řešení Chybík a Krištof prezentovat výsledky své studie a zodpoví konkrétní dotazy. Urbanistický návrh vznikl na objednávku občanské koalice Nádraží v centru, Dětí Země a Brnění a byl finančně byl podpořen Nadací Partnerství a Nadací VIA.

  Veřejná prezentace je zdarma.

  Další informace k současnému vývoji modernizace Železničního uzlu Brno:

 • Soud zrušil rozhodnutí MŽP o chráněných druzích živočichů

  Městský soud v Praze vydal dne 9. ledna 2012 zrušující rozsudek na základě žaloby Dětí Země – Klubu za udržitelnou dopravu ze dne 21. července 2010 proti rozhodnutí Ministerstva životního prostředí o zastavení řízení o zkoumání škodlivého zásahu do biotopů zvláště chráněných druhů živočichů na místě odsunovaného nádraží. Soud potvrdil názor Dětí Země, že krajský úřad v Brně i ministerstvo postupovaly nezákonně, když se řízení o povolení výjimky ke škodlivému zásahu do těchto biotopů zastavilo.

  „U krajského úřadu by mělo řízení o výjimce začít znovu, neboť podle soudního znalce Mojmíra Vlašína a dalších podkladů žije na území odsunovaného nádraží nejméně 16 chráněných druhů živočichů a tento počet je nutné celoročním průzkumem aktuálně ověřit,“ upozornil Miroslav Patrik z Dětí Země, podle kterého právě nevyjasnění otázky o míře škodlivého zásahu stavbou bylo jedním ze tří důvodů zrušení územního rozhodnutí.

  Matěj Hollan

  Foto: zpracovatelský tým (archiv pořadatelů)

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.