Prázdninové programové změny v Českém rozhlase Brno

Levné dárky, best dárky
 • Se začátkem prázdnin přichází Český rozhlas Brno s novinkou a změnami ve svém vysílání. Počínaje 11. červencem budeme každý všední den vysílat třikrát denně nový pořad nazvaný Srdcovky.

  Půjde o půlhodinky písniček na přání, anebo písniček s věnováním. „V ranním a podvečerním čase si budou moci posluchači přát písničky telefonicky na našich obvyklých číslech. Po druhé hodině odpoledne se dostane na písemná poštovní a mailová přání,“ doplňuje k novému pořadu šéfredaktorka stanice Hana Ondryášová. V souvislosti se Srdcovkami se v éteru objeví také dva nové hlasy patřící Kateřině Horáčkové a Danieli Rubešovi.

  Změna se dotkla i pořadu Tržnice, který tak získal nový čas i novou podobu. Vysílat se bude (od 11. července) každý všední den po 19. hodině. Inzerci nákupů, prodeje i hledání pracovních příležitostí budeme vysílat pouze z dopisů a e-mailů. Chceme tak zabránit nekontrolovatelnému opakování některých telefonátů a zároveň chceme vyhovět těm, kteří se mnohdy nemohli do pořadu dovolat.

  S prázdninami vstupuje do vysílání i tradiční a oblíbené dětské zpívání ve vysílání Českého rozhlasu Brno s názvem Prázdniny u babičky. I letos mohou děti a vnoučata zazpívat přímo do vysílání a získat pěknou odměnu. Šanci mají každý všední den od 4. července v pořadech Dobré ráno, Apetýt i Rendez-vous. Máme pro ně připraveny ceny ve formě poukázek na pobyty pro celou rodinu na Slovensku či v Rakousku, ale děti si užijí i radost z knih a hraček.

  Dospělým pak začneme v pondělí 4. července opět „posílat“ rozhlasové Prázdninové pohlednice. Naši reportéři vybrali pro každý všední den jedno zajímavé místo na jižní Moravě či na Zlínsku, které ve vysílání představí. Hned první zastávkou budou nové návštěvnické prostory na zámku ve Valticích. Na cestách nemineme například větrný mlýn v Kloboukách u Brna, Muzeum obuvi ve Zlíně anebo rekonstruovanou Jurkovičovu vilu v Brně i zlínské filmové ateriéry. Poslední reportáží seriálu Prázdninové pohlednice bude 26. srpna Památník Maxe Švabinského v Kroměříži. Ve speciálním letním seriálu nabídneme posluchačům nejen tipy na výlety, ale také možnost výhry. Prokázat svoje znalosti budou moci v soutěži v ranním vysílání, po které uslyší krátkou verzi pohlednice. Hlavní prostor ale dostanou vybraná zákoutí Moravy po Radionovinách v 17 hodin.

  Marek Zouhar

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.