Půlnoční bohoslužba letos z Brna

Levné dárky, best dárky
 • Tradiční přímý přenos Půlnoční bohoslužby vysílané 24. prosince Českou televizí bude letos z brněnského farního chrámu svatého Tomáše. Přenos na ČT1 začne přesně o štědrovečerní půlnoci a zajišťuje ho Centrum náboženské tvorby Televizního studia Brno. Režie Jakub Nosek.

  Přímý přenos půlnoční mše patří k tradiční štědrovečerní programové nabídce České televize. Ve vysílání se pravidelně střídá pražské, ostravské a brněnské studio. Naposledy se tedy z Brna vysílalo v roce 2008, a sice z farního chrámu Panny Marie Pomocnice při Salesiánském středisku mládeže v Brně-Žabovřeskách. V minulosti to bylo také například z brněnského kostela sv. Jakuba, kostela sv. Augustina či z katedrály sv. Petra a Pavla.

  Letošní přenos potrvá 75 minut, celebruje farář Petr Vrbacký. Přímé přenosy bohoslužeb a významných církevních událostí ze světa i z domova zajišťuje Centrum náboženské tvorby České televize po celý rok, nejen o vánočních svátcích. Letos mohli diváci živě sledovat například slavnostní velikonoční mši z proboštského farního chrámu svatého Mořice v Olomouci, sváteční červencové bohoslužby z Velehradu a Betlémské kaple a Svatohubertskou mši z pražské svatovítské katedrály.

  Hana Orošová, tisková mluvčí TS Brno

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.