Retro v kuchyni

Levné dárky, best dárky
 • Jedinečný gastronomický zážitek čeká na návštěvníky restaurantu Leporelo+ v Domě umění města Brna. Od pondělí 19. do 25. března s nadsázkou a humorem budou Vaše chuťové i mozkové buňky nalákány do nedávné minulosti, kdy se na banány stály dlouhé fronty a kaviár byl k dostání pouze v Tuzexu. Návštěvníky restaurantu pobaví speciálně sestavený jídelní lístek i interiér, který tematicky doladí právě depozitář z Novoretro.net.

  Lákavou nabídku v první, druhé i třetí cenové skupině sestavil šéfkuchař restaurantu Milan Dvořáček, inspirovaný jídelními lístky z dob socialismu, které současné gastronomy spíše rozesmívají. „Pro retro v kuchyni, jako je například předkrm v podobě salámu Godhaj s octem a cibulí, jsme se rozhodli, protože jsme si chtěli připomenout, jak nám podobně sestavený jídelníček kdysi připadal samozřejmý a hlavně kam až se v našich očích gastronomie za posledních 20 let posunula. Proto budeme samozřejmě všechny pokrmy připravovat ze současných kvalitních surovin. Naše obsluha bude mimo jiné vybavena krajkovými zástěrkami a jídelní lístky jsme se rozhodli psát výhradně na psacím stroji,“ dodává šéf kuchyně, který se do dob 70. až 90. let hodlá stylizovat společně s personálem.

  Nabídka na týden zvaný Retro v kuchyni obsahuje všechny obvyklé chody i nabídku pro děti. Tu mohou hosté prostudovat na stránkách restaurace, na facebooku i serveru Lunchtime.cz. Restaurace v tuto chvíli již přijímá rezervace na +420 777 904 570, emailu restaurant@leporeloplus.cz nebo přes formulář na webu.

 • O restaurantu LEPORELO+

  Restaurace Leporelo+ pod vedením Milana Dvořáčka, je součástí konceptu spojení restaurantu, kavárny a designshopu. Svou polohou v centru Brna v Domě umění tvoří jedinečný zážitek z kombinace umění a gastronomie. Cena pokrmů je navíc v úrovni, která milovníky kvalitní gastronomie jistě příjemně překvapí. Nachází se uprostřed městské zeleně – parku Koliště.

  Kuchyň restaurace se zaměřuje na mezinárodní pokrmy, připravované zásadně z čerstvých surovin, což vysvětluje interaktivní koncept sdílení denní nabídky prostřednictvím personálu a médií. Aktuální menu, které se denně mění, je příznivcům restaurantu dostupné na webu a facebooku Leporelo+. Autorkou návrhu interiéru restaurantu je architektka Nicol Gale, která ve spolupráci s dalšími významnými umělci a Domem umění vytvořila prostor, který podepisuje kvalitním designem a moderním uměním.

  Olga Vrbíková

  Dům umění města Brna/The Brno House of Arts

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.