Rok v Zeměpisné společnosti ve fotografiích

Levné dárky, best dárky
 • V sobotu 10. 11. byla v prostorách Střediska volného času Lužánky otevřena nová výstava fotografií nazvaná Po cestách vlasti. Členové Zeměpisné společnosti Brno, kteří výstavu připravili, si tak připomněli 59. výročí založení jejich tábornické skupiny. Výstava bude v chodbě pobočky na Lidické k zhlédnutí až do konce listopadu

  Výstava představuje činnost Zeměpisné společnosti od září 2011 do července 2012. Fotografie z jednodenních výletů, víkendových výprav a pochodů a ze zimního i letního tábora ilustrují průběh roku v Zeměpisné společnosti a činnosti, kterým se její členové věnují. „Chtěli jsme prostřednictvím fotek vyjádřit koloběh roku v Zeměpisné společnosti. I když se pořád snažíme svou činnost ozvláštňovat, vymýšlet nové aktivity a vyrážet na nová místa, některé věci prostě děláme stejně už mnoho let. Jak ale fotky ukazují, žádná naše akce není stereotypní – můžete vidět děti na vodě, na kolech, při turistice, slaňování i dalších aktivitách,“ uvedla výstavu jedna z organizátorek.

  V rámci Zeměpisné společnosti funguje celkem pět samostatných oddílů, jejichž náplň činnosti výstava ilustruje. I když je svým zaměřením každý oddíl trochu jiný, pojící myšlenkou Zeměpisné společnosti je pobyt v přírodě a turistika. „Myslím si, že z fotek je vidět, že náš všechny naše práce baví. Výstava může být připomenutím zážitků z loňska, ale taky inspirací pro ostatní turistické oddíly a obecně pro ty, kteří se věnují práci s dětmi a mládeží,“ dodává vedoucí Zeměpisné společnosti Martin Hlavoň.

  Zeměpisná společnost Po cestách vlasti Brno je jednou z Tábornických skupin Pionýra, která se už téměř šedesát let věnuje celoroční intenzivní práci s dětmi. Děti se v přátelském kolektivu hravou formou učí samostatnosti, odpovědnosti či toleranci a mnoha praktickým dovednostem.

  Markéta Nešporová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.