Romská sobota na hradě Veveří

Levné dárky, best dárky
 • Občanské sdružení Hrad bez výHrad ve spolupráci s Muzeem romské kultury v Brně a dalšími partnery připravili na sobotu 6. srpna 2011 od 10 do 22 hodin tematicky zaměřený program pod názvem Romská sobota, který proběhne v prostorách na Příhrádku hradu Veveří.

  Smyslem a cílem připravované akce je nejen přiblížit návštěvníkům hradu Veveří historickou provázanost romské minority s kulturou a tradicemi na Moravě, ale i umožnit vzájemné setkání jednotlivců a institucí, které mají co do činění s vzájemnými vazbami Romů na majoritní společnost.

  Jádrem programu dne bude zajímavý kulturní program, který návštěvníkům umožní poznat romskou kulturu (hudba a tanec) i aktivně zapojit účastníky do zajímavých poznávacích soutěží zaměřených na romskou komunitu. Návštěvníci uslyší tradiční cimbálovou muziku Horváthovci, kapelu Raba Band a představí se zde také brněnská taneční skupina Čercheňa.

  Pro rodiny a děti budou připraveny tematické atrakce s vazbou na romské tradice. Děti si tak budou moci například vyzkoušet techniku známého romského výtvarníka Rudolfa Dzurka, tzv. sypaných obrázků. V historických prostorách bývalé hradní kovárny bude instalována krátkodobá výstava výšivek romské výtvarnice Markéty Šestákové s názvem Život jako vyšitý.

  Zajímavým zpestřením bude i nabídka tradičních romských pokrmů.

  Martin Nesrsta, Hrad bez výHrad

  Lucie Křížová, Muzeum romské kultury

 • You may also like...

  1 Response

  1. jose napsal:

   Už se těším, bude to fajne.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.