Šedesát let v tramvaji

Levné dárky, best dárky
 • Až do konce listopadu bude brněnské koleje brázdit galerijní tramvaj představující činnost Zeměpisné společnosti „Po cestách vlasti“. Výstavu na kolejích se členové této brněnské pionýrské skupiny rozhodli uspořádat k šedesátému výročí založení organizace.

  V galerijní tramvaji si mohou cestující namísto klasické reklamy prohlížet fotky, obrazy či jinou výtvarnou prezentaci. “Chceme zaujmout především fotografiemi z uplynulých pěti let činnosti. I když Zéeska slaví letos šedesátiny, nejnovější fotky jsou přece jen nejkvalitnější a pro diváky nejzajímavější,“ vysvětluje jeden z pořadatelů výstavy Roman Hruška.

  Fotografie prezentují širokou škálu aktivit, kterým se členové Zeměpisné společnosti věnují. „Hlavní náplní činnosti našich čtyř oddílů je turistika a pobyt v přírodě. Vyrážíme s dětmi do lesa, na výpravy, vaříme na ohni a spíme v tee-pee, snažíme se zkrátka nabídnout smysluplně strávený volný čas,“ doplňuje organizátor. Rozzářené dětské tváře, batohy a příroda nechybí na většině z vystavovaných fotografií. Ty ilustrují pět hlavních témat – přátelství, zážitky, turistika, samostatnost a vzdělávání.

  Výstava v galerijní tramvaji není jedinou akcí pořádanou k příležitosti výročí. „Každý rok pořádáme výstavu v chodbě Střediska volního času Lužánky. Tu jsme letos ještě rozšířili o výstavu v galerii Lužánek, která bude mapovat šedesát let naší existence. Galerijní tramvaj je třešinka na dortu, s jejíž pomocí se snažíme upozornit na naši činnost širokou veřejnost,“ říká vedoucí Zeměpisné společnosti Martin Hlavoň.

  Galerijní tramvaj je nasazována na různých brněnských linkách. Zavzpomínat na prázdniny, přenést se na chvíli k táboráku, na lyže či pod stan tak budou moci cestující většiny tramvajových spojů. Výstava je instalována ve voze 1033, jehož přesnou polohu si mohou zájemci o zhlédnutí zjistit na internetových stránkách Dopravního podniku města Brna.

  Markéta Nešporová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.