Skok do brněnské Svratky 2014

Levné dárky, best dárky
 • Přijďte se s námi vykoupat ve Svratce a připojit se tím k Evropskému dni koupání v řekách! Koupací místo je 500 metrů od Anthroposu po proudu řeky na pravém břehu, před lávkou ke koupališti. Nalaďte se na vlnu léta a zažijte řeku na vlastní kůži! Vhodné i pro malé děti s rodiči či jinými opatrovníky. Dobroty na piknik, retro plavky, lehátka, balóny a lodě vítány.
 • Termín: 13. července 2014 (neděle) 15.00–18.00
 • Koupací místo je vyznačeno na Ekomapě

  A proč se koupat v řekách? Cílem Big Jumpu – společného koupání v řekách – je oslava řek, našeho života s nimi a poukázání na nutnost ochrany řek a jejich kvalitu vody. Česká republika se podobně jako další evropské země zavázala naplnit do roku 2015 Rámcovou směrnici o vodě, tady zajištění dobrého ekologického a chemického stavu všech vod. Příští rok už tedy musíme mít všechny řeky čisté. Chceme také ukázat, že jedinou možností, jak se v létě zchladit a nechat se unést vodními radovánkami, nejsou jen chlorované akvaparky, ale i řeky. Mnozí Brňané se v řekách koupou zcela běžně, jiné by to nenapadlo, nebo by se sami do řeky neodhodlaly vstoupit. Kolektivní zážitek společného koupání v minulých letech mnoho lidí fascinoval natolik, že je pro ně koupání v řekách nyní už samozřejmostí.

  Koupání proběhne jako i v minulých letech v rámci Big Jump i na dalších místech České republiky.

  Dovolujeme si citovat Davida Pitharta, předsedu Koalice pro řeky: „Koupání v přírodě je neúměrně levnější záležitost než nákladné akvaparky, budované v poslední době v okolí velkých měst. A to levnější jak pro rodiny s dětmi, tak pro případné investory – obce. Osobně se domnívám, že i zážitek z koupání v řece, která proudí, má kolem sebe stromy a jsou v ní ryby, je hodnotnější než dovádění v akvaparku s chlorovanou vodou, kde také může nechat rodina s dětmi za den několik set korun.“

  Petr Ledvina

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.