Televizní premiéra filmu Posel

Levné dárky, best dárky
 • Příběh třicátníka Petra s názvem Posel se poprvé představí na televizních obrazovkách. Film natočil v brněnském studiu České televize Vladimír Michálek podle scénáře Marka Epsteina. V kinech byl uvedený před dvěma lety. Televizní premiéra ho čeká v pátek 28. března 2014 v 21:00 na ČT2.

  Nikdy si nepřizná, že je u konce s dechem. Jeho nespoutanost mu přitom přináší jeden problém za druhým. Hlavní hrdina filmu v podání Matěje Hádka odmítá konzumní společnost a její pravidla, chce si žít po svém. Nakonec ale zklame sám sebe. Bývalý cyklistický reprezentant pracuje jako messenger, tedy poslíček. Zpočátku se jeví jak sympatický, nekonformní mladý muž, pohrdající snobismem, pseudohodnotami a nepravdami. Divák ale záhy pozná, že má co do činění se sobeckým a bezcitným jedincem, který bezohledně preferuje svoje zájmy. „O Petrovi, kterého hraji, se mluví jako o záporném hrdinovi,“ říká Matěj Hádek a dodává: „Já si to o něm nemyslím. Ocitl se v mezní situaci, nějak se rozhodnul a bylo to špatně. Uvědomuje si to, ale zároveň ví, že se jeho krok nedá vrátit a musí jít dál.“

  Režisér Vladimír Michálek do dalších rolí obsadil Evu Leimbergerovou, Gabrielu Mikulkovou, Jiřího Vyorálka a Jana Kolaříka. „Film je o generaci, která neprožívá žádná extrémní dramata. Pokud ji něco ohrožuje, tak to je jen ona sama a je na její zodpovědnosti, jak se svým životem naloží,“ uvedl po skončení natáčení režisér Vladimír Michálek.

  Posel je městský příběh. Natáčel se především v ulicích Brna. Za kamerou stominutového snímku stál Martin Štrba.

  Rozhovor s Vladimírem Michálkem

  Hana Orošová, tisková mluvčí TS Brno

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.