Týden kávy Brno 2012: všude, kde voní káva

Levné dárky, best dárky
 • 1. říjen je oficiálně ustanovený jako Mezinárodní den kávy. Brno, Mekka kavárenské tradice a kultury, se rozhodlo tento den velkolepě oslavit. Již podruhé se proto uskuteční ve dnech 1. – 7. října Týden kávy Brno. Objevujte s námi tajemství a kouzlo města provoněného kávou a zajímejte se o kvalitní přípravu tohoto světově oblíbeného moku.

  Koncentrace kaváren v městě Brně je ve srovnání s jinými evropskými městy skutečně ojedinělá. V dnešní době se navíc kavárny významně podílí na kulturním dění ve městě. Týden kávy Brno seznamuje blíže s jednotlivými kavárnami a přináší návštěvníkům bohatý program, jež se bude uskutečňovat jak v samotných kavárnách, tak v Galerii Vaňkovka.

  Slavnostní zahájení letošního ročníku proběhne v hotelu International dne 1. 10. v 19.30. Zahájení láká širokou veřejnost na speciální módní kávovou exhibici, představení zapojených kaváren, ale i na příjemný hudební program. Poprvé vůbec se bude udílet cena Kávové asociace za celoživotní přínos!

  Týden kávy nabízí pestrý program, který kompletně zájemci naleznou na webu www.coffeeweek.cz. Vybere si každý: kávové večery, ochutnávky, workshopy, koncerty, výstavy, ale i městská hra Kolkolem, která provází místy, kde stávaly věhlasné kavárny meziválečného období. Příjemná procházka spojená s detektivním příběhem je určena pro všechny věkové kategorie a úspěšné detektivy čeká malý dárek.

  Průvodcem po brněnských kavárnách bude užitečná mapa kavárenského Brna, která bude k dispozici v tištěné i online podobě. (Mapa spolu se všemi materiály akce je bilingvní.) Jejich praktičnost ocení obzvlášť účastníci letošních soutěží! Nepropásněte možnost ohodnotit vámi navštívené kavárny. To vám umožní pouze po dobu Týdne kávy anketní boxy umístěné přímo v kavárnách. Dále je možné s Týdnem kávy rozběhnout svůj celoroční kávový maraton. Nejaktivnější milovníci kávy budou soupeřit o hodnotné ceny. Pravidla soutěží naleznete na webových stránkách festivalu. Ceny budou odhaleny na zahájení akce.

  Zakončení Týdne kávy proběhne jako večírek v klubu Fléda. Zde budou soutěže vyhodnoceny. Návštěvníci budou moci vychutnat atmosféru všemi smysly. Těšit se mohou na ukázku netradiční kávo-alkoholové show v podobě Molekulární mixologie za doprovodu rozmanitých hudebních těles a účasti zástupců z téměř osmdesáti zúčastněných kaváren.

  Akci pořádá Kulturárium o.s. a KAVA TEAM s.r.o. ve spolupráci s Kávovou asociací o.s.

  Záštitu nad projektem převzali: primátor statutárního města Brna Roman Onderka, starosta MČ Brno – střed Libor Šťástka, starosta MČ Brno – Židenice Marek Šlapal, starostka MČ Brno – sever Simona Tomšíková a starosta MČ Brno – Řečkovice – Mokrá hora Marek Viskot.

  Katka Eichlerová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.