Úspěšný mezinárodní hudební festival Moravia Music Fest letos již po čtvrté v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Jihomoravská metropole bude již po čtvrté za sebou hostit hvězdy mezinárodní jazzové scény. Svá místa na hudebních pódiích zaujmou ve dnech 30. října-21. listopadu 2011. V letošním ročníku mezinárodního hudebního festivalu Moravia Music Fest to bude osm jedinečných koncertů s tématem Jazz napříč generacemi. Zastoupení všech věkových kategorií tak umožní návštěvníkům festivalu vidět a zejména slyšet opravdové hudební lahůdky v podání velkých světových hvězd, ale také to nejlepší z nastupující mladé generace.

  Od zakládajícího ročníku festivalu se stalo tradicí každoročně zahajovat tuto hudební událost podzimu koncertem Jazzové mše uznávaného brněnského skladatele Jaromíra Hniličky. Ta se právě na Moravia Music Festu v roce 2008 dočkala své obnovené světové premiéry. Ani letos tomu nebude jinak. Zahajovací koncert Jazzová mše, Jaromír Hnilička otevře pomyslné brány festivalu v neděli 30. října 2011 v 19 hodin v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně. Tento hudební večer bude věnovaný památce legendárního brněnského herce Ladislava Lakomého, který několik let recitoval verše propojující jednotlivé části Hniličkova díla. Jeho hlas bude koncertem provázet i letos, a to z audio nahrávky pořízené na předchozích provedeních. Jazzová mše čítá téměř sto umělců a propojuje rozmanité hudební styly. Účinkuje jazzový big band B Side Band, členové Filharmonie Brno – komorní orchestr a smíšený pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus.

  Na festivalu ani tentokrát nebude chybět samostatný koncert profesionálního brněnského big bandu B Side Band (band leader Josef Buchta) se sólisty Juraj Bartoš (trubka) a Michal Žáček (saxofon), tentokrát s výhradně instrumentálním repertoárem. Z tuzemských hudebních perliček se představí například Mário Bihári & Bachtale Apsa, jedna z nejlepších a nejuznávanějších romských kapel v republice. Společně s žesťovým sextetem Brass 6, legendárními Milanem Kašubou a Jaromírem Hniličkou a Jan Smigmator & Swinging Trio festival vyrazí za hranice města Brna do Valtic. Mezi největší hvězdy, které na letošním ročníku vystoupí, patří bez pochyby Ernie Watts Quartet (USA), který spojuje čtyři hudební mistry v čele s Ernie Wattsem, držitelem dvou cen Grammy. Vrcholem celého Moravia Music Festu bude koncert světového zpěváka Kurta Ellinga (USA), držitele ceny Grammy, který je označován za „vůdčího zpěváka naší doby“.

  „Tak jako víno, zraje a vyvíjí se i tento festival. A přes veškerá úskalí a těžkosti, které s sebou nese dnešní doba, je na druhé straně ohromným úspěchem a radostí, že budeme moci tady u nás na Moravě přivítat takové světové hvězdy, jako je například Kurt Elling. Jsem si jist, že letošní ročník festivalu Moravia Music Fest přinese posluchačům mnoho jedinečných a možná dosud nepoznaných zážitků,“ uvádí ředitel festivalu Josef Buchta.

  Lucie Karafiátová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.