V aukci se bude dražit více než 100 uměleckých děl

Levné dárky, best dárky
 • Již devátý ročník benefiční aukce Nadace Veronica se uskuteční 21. listopadu v 18 hodin v prostorách Nové radnice v Brně. Nabízet se budou obrazy, grafiky, fotografie, sochy a šperky známých i začínajících umělců, například Olbrama Zoubka, Vlastimila Zábranského, Rudolfa Brančovského, Lucie Filimonové a mnoha dalších. Na závěr aukce se bude dražit křížek z bílého zlata s devíti diamanty. Díla do aukce si můžou zájemci prohlédnout v sobotu 19. 11. a v neděli 20. 11. od 10 do 18 hodin na Nové radnici. Katalog aukce je k nahlédnutí na webu. Výtěžek aukce bude rozdělen na projekty pro ochranu přírody.

  Tradice benefiční aukce Nadace Veronica vznikla v roce 2003 jako spontánní snaha získat peníze na záchranu a výkup stoletého jedlobukového pralesa na Valašsku. Díky aukci se tak například podařilo zachránit vzácný jedlovobukový les v Bílých Karpatech před vykácením, vykoupením pozemků scelit rezervace Javorůvky Dobšená, vykoupit cca 15 ha květnatých mokřadních luk na Vysočině a v Černovickém hájku v Brně pro jejich lepší ochranu.

  Výtěžek z loňské aukce byl letos poprvé na základě doporučení odborné komise rozdělen mezi několik projektů. Ochranáři z Věrovan tak mohli udělat řadu konkrétních kroků pro záchranu naší nejvíce ohrožené sovy sýčka obecného, Kosenka mohla pokračovat v záchraně divokých orchidejových luk na Valašsku a například ochranáři z Brna Hádů vybudovali základnu pro pastvu a ekologickou výchovu v lomu Džungle.

  Na večerní aukci bude od 23. listopadu navazovat i internetová část aukce, do níž kromě neprodaných děl budou zařazena i další díla.

  Ředitelka Nadace Veronica Jasna Flamiková říká: „Výtěžek z letošní aukce opět podpoří několik vybraných projektů ve prospěch ochrany přírody. Peníze za darovaná díla tak podpoří díky dárcům umělcům dobrou věc. Každý z podpořených projektů díky lidem, kteří ho realizují, představuje i pozitivní ostrůvek dění mezi veřejnosti v okolí.“

  Jasna Flamiková

  Foto: archiv Nadace Veronica

  autorka: Lucie Filimonová

  autor: Olbram Zoubek

  autor: Rudolf Brančovský

  Letkovická pláň

  Kosenka mohla pokračovat v záchraně divokých orchidejových luk na Valašsku

  sovy sýčka obecného

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.