V Brně budou o víkendu zkoušeni psi – záchranáři z Evropy

Levné dárky, best dárky
 • Kynologická záchranná jednotka ČR pořádá v termínu 30. 4.–1. 5. 2011 v Brně Mezinárodní zkoušky záchranných psů IRO (International Rettungshunde Organization). Se svými psy nastoupí ke zkouškám celkem 53 psovodů z České republiky, Slovenska, Rakouska a posuzováni budou rozhodčími z Rakouska, Nizozemska a České republiky.

  Psi se svými psovody musí během náročného víkendu zvládnou hned několik disciplin, kromě poslušnosti, zvládání překážek i tzv. speciální práce. Speciální práce jsou právě tou nejzajímavější disciplínou práce pro záchranářské psy. Jde o vyhledávání zasypaných osob v sutinách po pádu budov nebo vyhledávání ztracených osob v plošných terénech či stopařské práce. Harmonogram zkoušek je naplánovaný na celý víkend a bude probíhat hned v několika prostorech.

  Pořádající organizace – Kynologická záchranná jednotka ČR působí jako samostatný právní subjekt s přímým členstvím v IRO (Mezinárodní záchranná kynologická organizace) a jejím prostřednictvím je členem FCI. Zabývá se výcvikem záchranářských psů a v kromě sportovního pole má spoustu praktických nasazení. Někteří z psovodů zasahovali v zahraničí (zemětřesení Turecko, Alžírsko, Indie, hledání pohřešovaných na Slovensku a v Rakousku). Z domácího prostředí se psovodi z KZJ podíleli při zásazích např. povodně 2002, hledání pohřešovaných Brno-Bystrc, Dalešická přehrada, zásahy po výbuchu plynu na ul. Zubatého a ul. Tržní v Brně

  Součástí přezkoušení kvality týmů je i záchranářská sportovní činnost. Naši členové stanuli na nejvyšších stupních – čtyři tituly Mistr světa, Mistr ČR, Mistr Rakouska, Slovenska, mnoho vítězů Českých pohárů v sutinovém, plošném, lavinovém vyhledání a ve vodních záchranných pracích. V roce 2008 na Mistrovství světa záchranných psů v Chorvatsku získala sedmičlenná reprezentace třetí místo. V roce 2009 získala členka KZJ titul Mistra světa v plošném vyhledání v rumunském městě Craiova.

  Akce: Mezinárodní zkoušky záchranných psů dle řádu IRO

  Pořádající organizace: Kynologická záchranná jednotka ČR

  Termín: 30. 4.–1. 5. 2011 od 7:00–17:00

  Místo: Brno, Kynologický klub Zetor, Jedovnická 7a

  Pavel Šabacký, Pavel Job

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.