V Brně se uskutečnil mezinárodní výcvik střelmistrů

Levné dárky, best dárky
 • Týdenní společný výcvik absolvovali v Brně čeští hasiči střelmistři a střelmistři německé Služby technické pomoci (THW). První akce tohoto typu může být začátkem nové spolupráce.
  Střelmistři HZS ČR jsou vysoce specializovanou složkou hasičského záchranného sboru. Nasazují se u událostí, kde většinou jiné možnosti řešení nejsou možné. Jejich dovednosti se využívají v době povodní při odstraňování překážek ve vodních tocích, při vytváření průchodů v sutinách, při záchraně osob ze závalů a podzemních prostor, ale také při trhání ledu nebo kácení stromů.

  Celkem 20 střelmistrů cvičilo v bývalé továrně Ergon v Brně. Areál již delší dobu využívají hasiči k nacvičování situací a zásahů, které v jiných podmínkách příliš dobře trénovat nelze. Výcvik se kromě teorie zaměřil také na praktické dovednosti. Hasiči zkoušeli použití plastické a speciální trhaviny na destrukci stavebních prvků, vytváření otvorů ve stropech a stěnách různých tlouštěk a různého materiálu, mikrotrhací práce a v neposlední řadě i trhací práce pod vodou. Porovnávali postupy provádění trhacích prací českých a německých střelmistrů s důrazem na bezpečnost a efektivnost. Zároveň byla prezentována spolupráce hasičů s příslušníky Policie ČR.

  Během společného výcviku byl patrný velký zájem a profesionalita všech cvičících. Z výcviku vyplynulo, že tato forma spolupráce má smysl a je pro obě strany užitečné v ní pokračovat.

  Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.