V Brně si připomeneme výročí povstání českého lidu v květnu 1945

Levné dárky, best dárky
 • Hnutí za přímou demokracii pořádá v sobotu 4. 5. 2013 od 14.00 do 16.00 demonstraci k výročí protifašistického povstání českého lidu v květnu 1945. Akce se uskuteční na náměstí Svobody v Brně. Hlavním mottem akce je Povstání českého lidu – máme být na co hrdi.

  „Povstání českého lidu v květnu 1945 je jednou z historických událostí, kterou si musíme stále připomínat. Je to ukázka hrdinství českých občanů, kteří se postavili neohroženě proti útlaku a jsou nám dnes příkladem. Příkladem v době, kdy musíme znovu ukázat, že se nehodláme smířit se současným stavem fungování naší společnosti. Globální kapitalistický systém dnes ohrožuje existenci demokracie. Pokud se tomu společně nepostavíme, nemůžeme doufat v lepší budoucnost. Je to jen na nás, řadových občanech, jestli si vybojujeme vládu lidu,“ uvádí mluvčí HzPD Milan Valach.

  Vedle členů HzPD vystoupí na demonstraci i spisovatelka, bojovnice proti církevním restitucím Lenka Procházková, zástupce Českého svazu bojovníků za svobodu Vítězslav Kramář nebo mluvčí iniciativy ProAlt Martin Škabraha. Možnost vystoupit dostanou i samotní zúčastnění občané.

  „Máme přislíbeno od pana Kramáře, že se pokusí zajistit i přímého účastníka květnových událostí. Dále jsme pozvali disidenta a diplomata Jaroslava Baštu nebo performera a chartistu Milana Kohouta, takže účast vystupujících bude směsicí zajímavých hostů,“ doplňuje hlavní organizátor akce Jaroslav Plucar.

  Demonstrace pořádaná HzPD v Brně by měla být nejen důstojnou oslavou hrdinství českého lidu v květnových událostech roku 1945, ale i výzvou pro všechny občany ke sjednocení ve společném odporu proti současným mocenským elitám. Měla by být výzvou k prosazení nového, spravedlivého společenského systému bez nezaměstnanosti a nespravedlnosti, systému skutečně demokratického.

  Srdečně zveme všechny, kterým není lhostejný vývoj v naší zemi. Srdečně zveme zástupce médií, kteří mohou informovat o našich společných cílech i ostatní občany.

  Ladislav Štítkovec, mediální koordinátor

  Milan Valach, mluvčí HzPD

  FB událost: http://www.facebook.com/events/439439796147798/

 • Hnutí za přímou demokracii

  je občanským sdružením založeným v únoru 2001. Není politickou stranou, nechce jí být a neusiluje o vstup do parlamentu. Avšak usiluje o změnu postavení občanů v politickém systému naší země tak, aby se v souladu s Ústavou ČR stali skutečnými nositeli moci ve státě.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.