V Kohoutovicích zahajují cyklistickou sezonu

Levné dárky, best dárky
 • Co budete dělat v sobotu 14. dubna? Sedněte na kolo a pojďte zahájit cyklistickou sezonu spolu s dalšími cyklo nadšenci, mezi kterými určitě nebudou chybět známá jména výborných sportovců let minulých. V 9:30 se sejdou cyklisté všeho druhu v areálu u fotbalového hřiště Tatranu Kohoutovice, odkud se po zahájení odeberou k vyjížďce do okolí Kohoutovic.

  V městské části Brno-Kohoutovice nedávno založili cyklistický oddíl, který rozšířil sportovní nápň zdejšího Tatranu. Místní cyklističtí nadšenci se totiž přidali pod jeho hlavičku a jsou zde spolu s místními fotbality a tenisty v jedné „domácnosti“. Cyklisté Tatranu Kohoutovice ovšem nemají ambice pouštět se do bitev v profipeletonu. Chtějí se na kole především bavit a zároveň poznávat krásy naší nádherné země. Proto během roku pořádají nejednu zajímavou vyjížďku, které se mohou zúčastnit malí i velcí, rychlí i pomalí cyklisté. Jsou prostě určeny všem vyznavačům jednostopého dopravního prostředku s lidským pohonem.

  Zima zahnala nejen kohoutovické cyklisty do tepla. Nyní už se venkovní teploty znovu vraceji nad nulu. Kohoutovičtí se tedy rozhodli, že definitivně dají zimě vale a otevřou zdejší cyklistickou sezonu.

  V Kohoutovicích vždy bydlelo a bydlí plno výborných cyklistů. Jména jako Bláha, Kučírek, Smolík, Sýkora či Padrnos spojila minimálně část svých životů s tímto sídlištěm obklopeným lesy a zelení. Nejeden z nich se objevil i v místní Síňi slávy. I toto zahájení sezony bude spojeno se jménem cyklistické ikony minulosti, která v Kohoutovicích oslavovala nejeden triumf a život zde po nehodě, jenž se stala 15. dubna 1986, ukončila. A koho jméno tedy bude spojeno s touto akcí? Je to Vlastimil Moravec. Vítěz Závodu míru a účastník dvou Olympiád.

  V rámci vyjížďky se cyklisté zastaví u Moravcova pomníku, který zbudovali jeho kamarádi ze závodů při zde pořádaném silničním mistrovství ČR. Všichni zúčastnění zde uctí Moravcovu památku. Vzpomínka to ovšem nebude nijak smutná. „Vlasta by určitě chtěl, aby se na něj vzpomínalo s úsměvem a na to pěkné co jsme prožili,“ říká jeden z organizátorů akce a člen výboru CO Tatran Kohoutovice Jaroslav Bláha.

  Honza Sadílek

  Foto: archiv Tatranu Kohoutovice

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.