Vědci v Olympii vyrobí zmrzlinu dusíkem nebo pečivo z modré pšenice

Levné dárky, best dárky
 • Pečivo upečené ze speciální modré pšenice nebo zmrzlina vyrobená z jogurtu pomocí kapalného dusíku. To jsou jen dva z příkladů praktického využití vědy, které od pátku představí v brněnské Olympii interaktivní výstava Zábavná věda. Vědci z Mendelovy univerzity zde každý den od 14 hodin zapojí návštěvníky mimo jiné i do výroby domácího sýra nebo stavby funkčních robotů z Lega. Zajímá vás, jak se vědecké pokusy promítají do vašeho každodenního života? Pak přijďte od 12. do 21. dubna do brněnské Olympie.

  Na vlastní kůži si zde spolu s vědci z Mendelovy univerzity budete moci vyzkoušet nejen pečení modrého chleba, ale třeba i pěstování masožravé rostliny. „Naším cílem je na různých příkladech ukázat praktické využití vědy v běžném životě. Všechna stanoviště navíc budou interaktivní, takže se návštěvníci budou moci sami zapojit a na chvíli se stát vědci. Kromě praktických ukázek budou mít i možnost poznat třeba netradiční druhy zeleniny nebo Mendela jako znalce jazyků. Dopoledne pak věnujeme speciálním prohlídkám pro školy,“ říká marketingová manažerka Olympia Brno Lucie Nedbalová.

  Součástí výstavy budou i ukázky nejlepších prací ze soutěže Žijeme v zahradě. V ní studenti Mendelovy univerzity představili praktické návrhy, jak přizpůsobit zahradu modernímu stylu života.

 • O Olympia Brno

  Olympia Brno je s rozlohou 110 000 m² a 220 obchody největším obchodním centrem na Moravě. Díky své strategické poloze na jižním okraji Brna je snadno dostupné z dálnice D1 i D2. Svou nabídkou obchodů se specializuje především na módu, zastoupeny zde jsou mj. značky Tommy Hilfiger, Lindex, Lacoste, Marks and Spencer, Guess, H&M a další. Za dostavbu v roce 2009 získalo centrum první cenu v prestižní soutěži Best of Realty.

  Lucie Nedbalová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.