Vernisáž fotografií z kalendáře Proměny 2012

Levné dárky, best dárky
 • Výstava velkoformátových fotografií Kalendář Proměny 2012 autorů Petra Kurečky a Marka Škarpy bude zahájena v úterý 17. 1. 2012 ve foyer divadla.

  Už potřetí přichází autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa s charitativním kalendářem vznikajícím pro Nadaci Archa Chantal s názvem Proměny, tentokrát s podtitulem Bopgraf. Stejně jako ve dvou předešlých ročnících se i letos můžete těšit na neuvěřitelné proměny slavných tváří. Po dvou předešlých úspěšných kalendářích, kde byly v hlavní roli české a slovenské ženské hvězdy, se letos připravte na slavné české a slovenské muže!

  „Po dvou letech v zajetí krásných žen jsme se letos odvážně rozhodli oslovit sestavu mužů. A opět jsme zvolili ty, kteří nás něčím oslovují a inspirují. Vzniklo tak dvanáct proměn, tentokrát ale ve slavné filmové postavy,“ přibližují pokračování kalendáře Proměny 2012 jeho autoři – fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa. A letošní Proměny jsou skutečně hodně bláznivé.

  Jedinou ženou mezi muži v letošním kalendáři je zakladatelka Nadace Archa Chantal, herečka a šansoniérka Chantal Poullain. „Bez Chantal by kalendář nebyl kompletní. I když jsme si vymysleli ryze pánskou společnost, u ní jsme udělali výjimku, a rádi,“ vysvětlují autoři kalendáře Petr Kurečka a Marek Škarpa, proč se v nových Proměnách kromě jedenácti mužů objevuje právě Chantal Poullain. Kromě ní pak pozvání do nových – filmových – Proměn přijali: Jiří Bartoška, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Jiří Lábus, Milan Lasica, Pavel Liška, Petr Nárožný, Bolek Polívka, Viktor Preiss, Matěj Ruppert a Jiří Schmitzer.

  Přesvědčit se o tom můžete během výstavy velkoformátových originálů fotografií z kalendáře, který si rok od roku získává stále větší ohlas a některé z jeho fotografií se postupně stávají takřka kultovními.

  Součástí výstavy v Divadle Bolka Polívky bude i ohlédnutí za předchozími ročníky kalendáře Proměny, které vznikly pro roky 2010 a 2011 a jejichž hlavními aktérkami byly slavné české a slovenské ženy. Na fotografiích se tak můžete pokochat neuvěřitelnými proměnami Lucie Bílé, Dany Batulkové, Haliny Pawlowské, Marthy Issové, Lenky Dusilové, Evy Pilarové, Tonyi Graves, legendární Vlasty Chramostové a dvou zahraničních hvězd – Adely Banášové a Szidi Tobias. První ročník Proměn pak reprezentují fotografie, na kterých zazářily Marta Kubišová, Květa Fialová, Bára Basiková, Věra Chytilová, Monika Načeva, Bára Hrzánová, Jana Krausová, Naďa Konvalinková, Anna Polívková, Zuzna Bydžovská, Chantal Poullain a Ester Kočičková.

  Michal Adamík

  Foto: Petr Kurečka

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.