Víkend v Depozitáři Technického muzea přilákal téměř čtyři tisíce návštěvníků

Levné dárky, best dárky
 • Ukázky práce hasičů, historická i současná hasičská technika a krásné exponáty nekolejových vozidel z Technického muzea si o víkendu 27. a 28. 4. přišli prohlédnout děti i dospělí. 

  U informačního stánku HZS JMK si školáci mohli vyzkoušet své znalosti tísňových čísel a získat další životně důležité informace z oblasti prevence požárů. Menší děti se pomocí různých her mohly naučit rozeznávat jak vypadá hasič, policista nebo záchranář. Dospělé nejvíce zajímalo vybavení domácností požárními hlásiči nebo hasicími přístroji. Velká fronta se celý víkend tvořila u „hašení“ makety hořícího domečku.

  Velkou pozornost přilákaly sobotní i nedělní ukázky, které připravili členové JSDH Brno-Obřany. Všichni přihlížející se mohli na vlastní oči přesvědčit, jak nebezpečné je zvolit špatný postup při hašení vzníceného oleje na pánvi. Ukázky správného použití hasicího přístroje a předvedení současné výstroje a výzbroje, které hasiči používají, se líbily malým i velkým návštěvníkům.

  Klub hasičské historie, který každoročně organizuje výstavu historické hasičské techniky v letošním roce spolupořádal sraz historických vozidel značky Praga. Návštěvníci tak měli jedinečnou možnost zhlédnout celou řadu jednotlivých typů vozidel této značky. Na své si přišli také milovníci historických autobusů a trolejbusů.

  kpt. Bc. Pavla Pražáková, por. Bc. Jan Dvořák

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.