Vojtěch Dyk & B SIDE BAND AGROTEC TOUR 2012

Levné dárky, best dárky
 • První společné turné po celé republice!! Vstupenky jsou již v předprodeji. Zpěvák Vojtěch Dyk uvede na podzim roku 2012 svou první velkou sólovou tour. Společně s ním bude po České republice cestovat profesionální brněnský big band B Side Band (bandleader Josef Buchta). Předprodej vstupenek na všechny koncerty již odstartoval!!
 • Brno 19. 12. 2012.

  Hudební kariéra Vojty Dyka byla až doposud spojena především s kapelou Nightwork, která v současné době patří k leaderům domácí hudební scény.

  Hledání dalších cest, kam směrovat své působení na hudební scéně, dovedlo Vojtu Dyka až k originálnímu spojení s brněnským orchestrem B Side Band, který zase představuje špičku mezi domácími bigbandovými tělesy.

  Profesionální brněnský bigband, založený bandleaderem Josefem Buchtou v roce 2006, navazuje na tradice, které v Brně položil legendární orchestr Gustava Broma. Díky složení big bandu z různorodých napríč žánry vystudovaných muzikantů se stává B Side Band nadžánrovým a nezávislým tělesem, které upoutá nejenom svou energií, ale i efektivními aranžmá a komunikací s publikem.

  V tom, proč spolupráce vznikla, jsou jak zpěvák, tak bandleader Josef Buchta zajedno, malé odlišnosti jsou pouze v tom, zda první setkání provázela konzumace vína či tvrdého alkoholu: „Spolupráce vznikla celkem jednoduše. Vlastně ani nevím, jak by jinak měla vzniknout,“ vzpomíná Vojtěch Dyk. „Bandleader B Side Bandu Josef Buchta mi jednoho dne zavolal, jestli bych si s nechtěl zazpívat s bigbandem a já na to, že ano, několik návštěv v Brně, několik lahví vína, dobrý poslech a hurá a jsme tu…“

  „B Side Band potřeboval zhruba před dvěma lety po čtyřech letech své existence impuls pro další rozvoj. Výběr zpěváka, který má předpoklady pro to, aby dokázal ustát energii 18 členného big bandu, který by dobře frázoval, cítil swing, měl rád jazz, byl schopen posunout možnosti kapely a zároveň připraven rozvíjet schopnosti svoje, nebyl ale vůbec jednoduchý. Takových zpěváků je u nás opravdu jako šafránu. Zvlášť zpěváků mladé generace, protože B Side Band má věkový průměr 30 let. Věděl jsem, že Vojta Dyk je velký talent, jež v našich končinách nemá konkurenci a proto jsem mu zkusil zavolat a spolupráci nabídnout,“ rozvádí to Josef Buchta. „Potěšilo mne, že pro Vojtu byla nabídnutá spolupráce výzvou. Domluvili jsme se a on si přijel poslechnout náš koncert do Brna. Pak jsme si dali panáka a dlouho si povídali. Zjistili jsme, že máme podobné názory na hudbu a rozhodně by stálo za to vyzkoušet, jak nám to společně půjde. No a tak to začalo. Náš první společný koncert se uskutečnil v Brně v hudebním klubu Metro v červnu 2010 a byl zcela vyprodán. Ostatně jako všechny další koncerty v naší dvouleté historii.“

  A co obě strany na tomto novém spojení baví?

  „Ono to spojení se u mě celkem nabízelo. Vyrůstal jsem v rodině, kde jazz a swing byly něco jako chléb s máslem a navíc mé megalomanské srdéčko si rádo plní velké sny a co je většího než bigband? Už jen symfonický orchestr a s tím už já zpíval. Ale hlavně jednou zkusíte a nechcete jinak. Takový energetický tlak, který vás žene, když stojíte před 20 muzikanty, to jen tak nezažijete..“ říká Vojta Dyk.

  „Energie živých muzikantů na pódiu se nedá nahradit žádnými zvuky z počítače. Improvizace a spousta dalších hudebních fórků vznikají přímo na pódiu a jsou zážitkem okamžiku,“ dodává Josef Buchta. „Samozřejmě se snažíme přiblížit tuto hudbu mladé generaci a ukázat jí, že je to opravdu ,,velký nářez“. Jsem velmi rád, že se to daří. Svědčí o tom i fakt, že všechny koncerty jsou vždy beznadějně vyprodané a setkávají se s obrovským úspěchem. V dubnu 2012 jsme absolvovali společně 5 koncertů v sálech o velikosti zhruba pro 1000 lidí. Povedlo se nám např. roztančit zcela vyprodané sedící Janáčkovo divadlo v Brně a posledních 20 minut koncertu s námi všichni zúčastnění tančili. Samozřejmě ve stoje :) Taková ,,taneční“ atmosféra byla i ve Zlíně či v Ostravě a nemluvě o Praze, kde jsme si připadali atmosférou jak na velkém rockovém koncertě. Je to opravdu nádherný pocit, když vidíte a cítíte, že mladí lidé tuto hudbu opravdu vnímají a líbí se jim. Pro mě je skvělá zpráva to, že je u nás pořád mnoho lidí, kteří mají zájem o kvalitní hudbu a to je to nejdůležitější a nejzásadnější oč nám jde – dávat lidem radost z kvalitní hudby, z které ihned každý pozná, co je to umět zpívat a umět hrát na hudební nástroj.“

  Téměř dvouhodinová show Vojty Dyka a B Side Bandu nabízí originální verze hitů domácí i světové hudební scény od Beatles přes Nirvanu až k legendárním písničkám Osvobozeného divadla. Kromě toho v programu premiérově zazní i několik vlastních autorských skladeb. Vše v působivém scénickém provedení, za nímž stojí ceněná autorská dvojice Michal a Šimon Cabanovi. Jako hosté vystoupí v průběhu turné přední české hudební hvězdy.

  Předprodej vstupenek již byla zahájena 1. září 2012. Vstupenky jsou ke koupi v síti
  TICKETSTREAM včetně cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour, knihkupectví KANZELSBERGER a síti prodejen BONTONLAND, www.ticketstream.cz, e-mail:info@ticketstream.cz.

  Na tuto akci je možné zakoupit i E-TICKET, který si zaplatíte a ihned vytisknete z pohodlí svého domova! Tickets at
  TICKETSTREAM network.

  Seznam koncertů:

 • Plzeň 12.11.2012
 • České Budějovice 14.11.2012
 • Zlín 18.11.2012
 • Olomouc 1.12.2012
 • Liberec 8.12.2012
 • Ústí nad Labem 10. 12. 2012
 • Ostrava 12.12.2012
 • Bratislava 13.12.2012
 • Hradec Králové 15.12.2012
 • Brno 19.12.2012
 • Praha 21. 12. 2012

  Lucie Karafiátová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.