Vychází první kniha o legendě jménem Kometa!

Levné dárky, best dárky
 • V Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Populárně naučná: jedinečná a první kompletní obrazová publikace o slavné historii a současnosti HC Kometa Brno.
 • Zdeněk Meitner, Petr Fiala, Milan Řepa
 • Editor: Milan Řepa
 • Kometa – příběh hokejového klubu

  Ačkoliv se Kometa Brno s jedenácti ligovými tituly řadí mezi nejúspěšnější české hokejové kluby, nebyla dosud napsána kniha o její historii. Tuto citelnou mezeru zaplňuje publikace, již jsme připravili ve spolupráci s HC Kometa Brno.

  Knihu Kometa – příběh hokejového klubu tvoří tři samostatné části.

  První část – nazvaná Kronika sezon – se nejprve vrací k počátkům hokeje v Brně v první polovině 20. století a poté provází čtenáře historií klubu rok po roku. Postupně se věnuje fenomenálním úspěchům Komety v 50. a 60. letech, ústupu ze slávy v 70. a 80. letech, propadu v letech 1996–2005 i novému vzepětí v přítomnosti. Přináší dobová svědectví odborníků a publicistů, jež v paměti příznivců oživí vzpomínky na dramatické zápasy a skvělé akce a připomenou, jak se hokej za téměř šedesát let trvání Komety proměnil.

  Druhá část – Portréty hvězd – přibližuje osudy tří desítek nejslavnějších hráčů v dějinách klubu – od Bubníka a Dandy až po Langa a Hubáčka. Portréty zpestřují osobní výpovědi a vzpomínky aktérů. Obě části provází bohatá fotografická dokumentace, sestávající převážně z dosud nepublikovaných snímků hokejistů i momentek ze zápasů. Vyvážená kombinace slova a obrazu představuje jednu z hlavních předností knihy.

  Třetí část – Údaje statistik – uspokojí všechny, které zajímají čísla a fakta. Obsahuje klíčové informace pro každou sezonu: výčet všech ligových utkání Komety s výsledky, tabulku i soupisku mužstva. Nechybí ani seznam hokejistů, kteří v letech 1953–2011 za Kometu nastoupili, včetně dat o počtu odehraných sezon, zápasů, vstřelených gólů i čísel dresů.

  Knihu o Kometě přivítají nejen její fanoušci, ale také ostatní příznivci českého hokeje a sportu vůbec. Neměli by si ji nechat ujít ani obyvatelé Brna a rodilí Brňáci, neboť se v ní zrcadlí kus historie jejich města. Těm všem umožní znovu prožít příběh slavného hokejového klubu.

  pevná vazba s přebalem / 368 + 48 stran / 528 Kč

  Nakladatelství JOTA vás srdečně zve na akce spojené s propagací knihy:

 • sobota 3. 12. v 17.00 – Kajot Arena

  První oficiální představení knihy v rámci zvláštního juniorského extraligového utkání mezi domácí Kometou a pražskou Spartou, na němž proběhne pokus o rekord v počtu fanoušků na utkání extraligy juniorů.

  Akce bude spojená s autogramiádou hráčů A týmu HC Kometa Brno. Vstup na akci je zdarma.

 • úterý 6. 12. v 17.45 – Kajot Arena

  Slavnostní křest knihy před začátkem extraligového utkání HC Kometa Brno s HC Plzeň 1929. Knihu pokřtí hokejové legendy klubu. V rámci křtu zazní teprve podruhé v historii klubová hymna Komety natočená Brněnskou filharmonií.

  Akce bude spojená s autogramiádou hráčů A týmu HC Kometa Brno a hokejových legend.

 • středa 14. 12. od 13.00 do 17.00 – Galerie Vaňkovka

  Zábavné odpoledně s knihou Kometa – autogramiáda, hudební vystoupení herců Městského divadla Brno – Jana Musilová a Petr Štěpánek, soutěže a losování o hodnotné ceny – dres klubu Kometa, kniha Kometa ad.

  13.30–15.00 autogramiáda hráčů A týmu HC Kometa Brno a hokejových legend klubu.

 • čtvrtek 15. 12. od 13.00 do 17.00 – Olympia Brno

  Zábavné odpoledně s knihou Kometa – autogramiáda, taneční vystoupení, soutěže a losování o hodnotné ceny – dres klubu Kometa, kniha Kometa ad.

  13.30–15.00 autogramiáda hráčů A týmu HC Kometa Brno a hokejových legend klubu.

  Těšíme se na vaši návštěvu!

  Lucie Horská

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.