Výstavy na Špilberku prodlouženy

Levné dárky, best dárky
 • Muzeum města Brna se pro velký zájem, jak malých tak velkých návštěvníků, rozhodlo prodloužit své dvě výstavy na hradě Špilberku:
 • Barbie v šatech krásných jako sen – do 29. 1. 2012
 • Design by Bořek Šípek – do 15. 1. 2012

  Otevírací doba výstav je ÚT – NE od 9 do 17 hodin, prodej vstupenek končí hodinu před uzavřením.

 • Design by Bořek Šípek

  Výstava skleněných objektů Bořka Šípka představuje světoznámého výtvarníka, architekta a designéra prostřednictvím archivní kolekce a kolekce prezentující současnou umělcovu tvorbu. Svítidla, vázy, soubory nápojového skla, skleněné součásti nábytku a další interiérové vybavení vytvořené podle návrhů umělce se staly součástí mnoha věhlasných interiérů – např. butiků módního návrháře Karla Lagerfelda. Šípkova skleněná díla vlastní Mick Jagger, Bob Dylan, Jean Paul Gautier, v našem prostředí vedle Václava Havla také Marta Kubišová, Jan Tříska, Michael Kocáb, Halina Pawlovská, Jan Saudek a celá řada dalších osobností.

  Součástí výstavy je prodej drobného skla této světoznámé osobnosti.

 • Barbie v šatech krásných jako sen

  !!!Nové panenky ve výstavě!!!!

  Muzeum města Brna připravilo pro své návštěvníky milé překvapení v podobě výstavy vzácných sběratelských panenek Barbie ze sbírky Eriky Kratochvílové.

  V příjemném prostředí gotického sálu čekají na návštěvníky panenky oblečené do modelů světových módních návrhářů (Karolina Herrera, Versace, Bob Mackie), do kostýmů z filmů a pohádek a mnoha dalších nádherných šatů.

  Od nového roku jsme připravili malý bonus – rozšíření výstavy o dalších sedm panenek. Návštěvníci mohou vidět vzácnou sběratelskou panenku Barbie Escada 1996, která náleží do limitované edice Gold Label a doplňuje již bohatě zastoupenou kolekci návrhářské série ve výstavě – Versace 2004, Dior 1995, Nolan Miller 1998, 1999, Badgley Mischka 2004.

  Další novinkou je Barbie Grace Kelly z filmu Chyťte zloděje a specialitou jsou pohádkové panenky Sněhurka, Popelka, Šípková Růženka, princezna Locika z pohádky bratří Grimmů nebo Pasačka ovcí (Little Bo Peep), které spolu s již vystavenými princeznami tvoří kompletní kolekci Children´s Collector Series (Dětská sběratelská kolekce).

  Chcete-li se trochu zasnít, trochu zavzpomínat a možná malinko litovat, že už jste dospělí, přijďte se podívat na hrad Špilberk – na Barbie v šatech krásných jako sen.

 • Zároveň s těmito výstavami můžete do 29. 1. 2012 navštívit i výstavu Kuky se vrací… na Špilberk, která se taktéž těší velkému zájmu návštěvníků.

  Michaela Budíková

  Foto: archiv Muzea města Brna (Grace, Escada, instalace – Erika Kratochvílová)

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.