Zácpa na Jánské ulici

Levné dárky, best dárky

Právě začaly fungovat zábrany vjezdu do Jánské ulice. Nikdo z řidičů nezná systém, na zábraně schází jakékoliv informace objasňující principy vjezdu do historického centra. Naštěstí se dozvoníte alespoň na vrátnou České Pošty, která už z toho zvonění má náležité nervy. V současné době ulici Jánskou blokuje asi dvacítka automobilů. Doporučujeme občanům, aby se obrátili se svojí stížností na Ústavní soud.

You may also like...

39 Responses

 1. TomViolence napsal:

  Co je to za nesmysl hned podávat stížnost k Ústavnímu soudu kvůli sloupkům? Od toho je snad nejprve radnice, která systém vymyslela a realizuje?
  Ústavní soud snad není holubník? Řeší to, co mu věřuje zákon…
  http://www.brno.cz/index.php?nav01=35&nav02=8735&nav03=4008&nav04=11448
  Pokud zdraží rohlíky, taky snad hned nevoláte policii nebo hasiče?

 2. Anonym napsal:

  nejvíc protestujou ti, co na Jánské nemají co dělat, navíc ani nechápou podstatu, natož význam instance jako je Ústavní soud

 3. Ten který nemá na Jánské co dělat napsal:

  Já si myslím že pokud někdo majiteli nemovitosti zabrání sloupkem či jinak, aby se k ní dostal, můžete se obrátit na ůstavní soud

 4. Anonym napsal:

  ůstavní možná, ústavní ale nikoli:)

 5. Pha napsal:

  Jak ví pan někdo, že „nejvíc protestujou ti, co na Jánské nemají co dělat“ – to mi vrtá hlavou. Kdo určuje, kdo má co na Jánské dělat?

 6. opoziční aktivista Jan napsal:

  Moje auto, CO MÁ NA jÁNSKÉ CO DĚLAT, tam zůstalo v tu chvíli viset dvě hodiny, spolu s dvěma zaměstnanci: to mi zaplatí kdo?

 7. Anonym napsal:

  To , co se stalo -viz sloupky atp. je velká ostuda . Nikde ve světě nenajdete takovou zvrhlost! Dá se to řešit úplně jinak a také se to řeší , např. vyhrazená místa pro bydlící s čipovou kartou pro zaplacení příslušného poplatku za rok se známkou pro kalendářní rok s barevným odlišením pro danou oblast a s nalepením na přední sklo (něco jako dálniční známka) , k tomu odpovídající dopravní značení tak ,a by bylo jasné , že nepovolené vjezdy budou zakázána a trestané a to hlavní , podstatné je , že musí být vidět městská policie , jinak to nemá smysl. Ale to je práce , musí to někdo hlídat , kontrolovat a to je ten problém , protože ti , co to mají v kompetenci raději vymyslí blbosti z našich daní a trestají cvšechny. Víte ono to není legrace , majitelé domů se nemohou dostat k nemovitosti , jedině vyhrazenou dobu a ta je na nic, rachlá záchranka kde visí život na několika minutách či vteřinách musí telefonovat a žádat o spuštění špalku a to je ztráta času , zásobování v zimě kde jedou auta z dálky a nestihnou to co potom , kdo jimzaplatí marou jízdu či čekání na poledne. Je toho více , nemíním zdržovat , však mi rozumíte. Opravdu takové geto nenajdete nikde v okolních státech , je to ostudné. Dopravu u nás nikdo něřešil a neřeší , proto se vymýšlí takové nesmysly , ale za peníze daňových poplatníků.
  Domnívám se , že by ti , co to vymysleli měli skládat účty za plýtvání našich peněz , ale to asi nikoho nezajímá.

 8. opoziční aktivista Jan napsal:

  Zajímá a souhlasím. Něco podobného by neprošlo ani v Kazachstánu… Co takhle tu ústavní stížnost skutečně podat? Přispěl bych na právníka, a myslím, že nejen já. Umím to zorganizovat. Oslovíme majitele domů a podnikatele… snad někteří z nich překročí své češství…

 9. mac napsal:

  bydlim na janske a zatim jsem se vzdycky k baraku dostal, ne tada po janske, ale to preci neni jedina cesta?!
  Ja s resenim souhlasim do centra pres den auta nepatri. komu se to nelibi at se odstehuje na lont. vubec nechapu na co tady fnukate.

 10. Pha napsal:

  fňukáme nad tím, že to více nez dve hodiny nefungovalo – nemysli jen na sebe, mysli také na ostatní – na ty kteří kvůli tomu přišli pozdě – domů, do práce, na sál…

 11. mac napsal:

  to jako neslo jet jinudy? porad to nechapu

 12. Anonym napsal:

  Fňukat – nefňukat , já zase nechápu Tebe. Nejde o to , aby se někdo dostal jinudy , potom to nemá cenu a o tom to je. Nikde ve světe takovou zvrhlost nenajdeš!!!! Zákaz vjezdu aut do centra něsta se dá řešit úplně jiným způsobem , inteligentním , ale musí to někdo kontrolovat a toto je ten problém . Práce bolí a vzít za ni zodpovědnost , tak to je u nás úplně nepochopitelné , něco zhýralého!!! Potom se budují takováto gheta , nezlob se , ale toto by si nikdo nedovolil ani v Africe !!! Je to smutné , že bydlíš na Jánské a souhlasíš s tímto paskvilem , na lont se odstěhovat můžeš Ty , když se Ti to tak líbí , tam si to můžeš vybudovat , ale to by Tě tam sakra hnali , to bys viděl!!!

 13. Anonym napsal:

  Zanedlouho to budou ostnaté dráty a u nich strážník kontrolující „doklad o bezdlužnosti“. V tomhletom prostoru podnikat – to je hrdinský výkon.

 14. Anonym napsal:

  macu , napiš jedno jediné město , které vyřešilo nevhodné jízdy tak , jak se to vyřešilo u nás v Brně . Neznám takový případ. Domnívám se , že taková Paris má mnohem větší problém a nikoho to tam nenapadlo , Bruxeles , Lpndon , New YORK a mohl bych pokračovat dále. Tam je tento problém mnohonásobně větší a toto řešení tam nenajdeš. Opakuji , chce to vyřešit citlivě a inteligentně , protože ať chceš nebo nechceš , bydlí tu lidé a pro ně není vyřešeno nic. Tito lidé jsou nejvíce potrestaní a draze tu za bydlení platí. I mně se nelíbí auta ve středu města , ale řešit se to dá. Chce si s tím dát práci , zapřemýšlet , důslednou kontrolu a pokud to někdo přesto poruší , potom mají přijít mnohatisícové pokuty s odebráním řidičáků. To by v tom byl čert , aby to na machry a nepoučitelné nezabralo!!! Když si se podíval kdo tu stál a jezdil , nebyli to bydlící , ale cizí bez karet , nebo úplně z jiných měst!! Kvůli nim jsme nyní potrestaní všichni a ještě to škaredí město!!

 15. Anonym napsal:

  Vidím ideální plochu pro StreetArt…

 16. L napsal:

  Macu. Bydlím na Jánské léta a nikoho kdo by byl rád jako ty neznám.

 17. Anonym napsal:

  Když se zamyslíte nad tím , kdo nás řídí a o nás bez nás rozhoduje , jsem z toho zděšený. Totiž o Brně a Brňácích vždy rozhodovali a podle špalků opět rozhodují přistěhovalci , kteří k městu nemají vůbec žádný vztah a k lidem , Brňákům už vůbec ne!!. Je jim jedno , že tu někdo bydlí , oni mají úkol , který vyřeší podle svého a ještě k tomu ze sebe dělají rádoby odborníky. Je to hrůza a běs!!!
  Je to úplně stejné jako když příjde Brňák do Prahy (vláda , ministerstva atd.) , dělá ze sebe pražákovějšího Pražáka než ti rodilí a na Brno , to má skleněnou nemoc. Je to asi nějaká nemoc a měla by se urychleně léčit než nás všechny zahubí.

 18. Anonym napsal:

  Asi to porad nechapu, jsou jasne stanoveny pravidla kdy a jak muzes do centra zajizdet.Spunty je akorat podtrhly. Evidentne na to nekdo pravidelne kaslal. Tak to mesto vyhrotilo timto zpusobem. Ale mest s uzavrenym centrem existuje spousta. urcite to neni brnenska specialita.
  Reseni brna je ze mas kartu RP a muzes parkovat v prilehlych ulicich. Ale jestli vam jde opravdu o to parkovat pred vchodem tak to opravdu doporucuji lont.

 19. zaměstnanec napsal:

  V prilehlych ulicich teď, po zavedení těchto železných náhražek namísto neschopných strážníků, v přilehlých ulicích je už úplné peklo- parkuje se jak se dá. My na ten úřad prostě musíme, chápete to? I na poštu pro doporučené dopisy! Do redakcí médií, do lékárny na Kobližné, do knihovny … my tam musíme. A kde to auto máme nechat? Pracovní den má asi 8hod. – jenom výměna občanky (úřad Husova)zabere skoro 2 hodiny protože nejbližší parkoviště je…kde? kde? Na poštu pro doporučený dopis? Zaparkovat mám kde? kde?

 20. mac napsal:

  to je ale uplne jinej problem, a velkej!! jeste budou rusit parkovani na zelnaku 😉 ale zas se bude stavet CD palac na malinaku kde by meli byt podzemni garaze

 21. mac napsal:

  btw. neni MHD pro pohyb po brne rychlejsi?

 22. zaměstnanec napsal:

  nejrychlejší je chodit pěšky. což činím, kdykoliv to jde – většinou. Ale společnost je v posledních letech nastavená na auto – kupř: – agenda řidičáků na Kounicově, agenda občanek a pasů na Husově, oproti tomu kontroly na MSSZ probíhají na Veveří (vezl jste někdy 20 šanonů ke kontrole MHDéčkem?) přičemž ŽÚ leží na Maliňáku kdy MHS je na Jeřábkově ulici. Jo a poštu mám v Köniku ale uložené zásilky na nádraží. Je-li to však balíček, musím na Poštovskou…Pěšky? Bohužel, nelze.
  Zakazovat to oni umějí. Sloupky instalovat, také. Ale udělat úřad nebo poštu dostupnou pro důchodce? To je nad jejich síly.

 23. Anonym napsal:

  Předpopkládal jsem , že jsme všichni Češi a česky hovoříme a co ještě navíc , také , že česky umíme číst ! Když tady pročítám některé odpovědi , připadám si jako někde v pomocné škole a nebo v Kambodži na haluzi. Ty chytrolíne s lontem , kdo tu bydlí a koho se to bytostně týká , nechtěl jezdit autem před barák kde bydlí !! Ale ti lidé mají omezené prostory kam auto vůbec zaparkovat !!! Ujišťuji Tě , že tito lidé nejzdili tak blbě jak pořád argumentuješ , to byli ti bez karet a cizí !!!! Vyhrazená místa pro R karty byla imrvére obsazena právě těmito experty a doplatili jsme na to zejména my , tu bydlící , protože sloupky nejenom , že znemožnily jízdy , to by bylo v pořádku , ale zrušil se plac před centrumem a náhrada za něj nikde , ty chytrej !!!!! Nikdo to ani neřeší !!!!!! Garážové domy budou pro cizí jako záchytné pointy , to se nás týkat nebude !!!!!!! A k tomu světu , nikde to není a to jsou města s extrémě hustou dopravou a doprava v klidu je na mnohem extrémních parametrech , nikde to neuvidíš a ani to tam nikoho nenapadlo !!!!!!!! Protože ví , že by na radhausu skončil a propadl by ve smetišti dějin. A o tom to celé je chytrolíne !!!!!!!!! Možná , že nyní jsi pochopil o čem je řeč !!!!!!!!!!! Když tomu přesto ještě nebudeš rozumět , potom se zeptej , ale nepiš blbosti !!!!!!!!!!! Rád Ti to za úplatu vysvětlím , třeba po sté , ale své bláboly tlum. Ten lont co stále vzpomínáš , můžeš využít sám , pokud Ti to tam projde , tak si tam to gheto vybuduj , ale věř , že Tě sakra poženou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. hmm napsal:

  Před čárkou uprostřed věty se nepíše mezera a taky se píše jen jeden vykřičník! Nebo je ta mezera nějaké poznávací znamení a násobné vykřičníky nějaká hrozba?

 25. Anonym napsal:

  hmm , nevím co tím chceš říct , když se podíváš na své odpovědi na jiných článcích a místech , máš tam někdy hrubky a překlepy , Tvá odpověď nedává smysl. Domnívám se , že to jsou daleko hoprší prohřešky. Když Ti dochází argumenty tak se nesnížuj k těmto malichernostem a začni u sebe , Ty sám máš co napravovat , tak neukazuj na malichernosti druhých !!!!!!!!!

 26. Anonym napsal:

  A ještě něco , předpokládal jsem , že se bavíme nad problémem , který pálí každého z nás , pravdy jinak. Předpokládal jsem , že více názorů otevře vyhovující řešení pro všechny . hmm , opět Tvým zásahem (jako vždycky) to zklouzlo někam pod stůl , do notorické diskuze o ničem. Nevím proč to děláš , co tím chceš říct. Mne se bát nikdo nemusí , toto není mým stylem , kdybych chtěl někomu vyhrožovat , tak to udělám přímo a narovinu a ne tak blbě naivně , tomu věř. Ty vykřičníky značí míru nas…osti , ale to Ty víš , že?

 27. red. napsal:

  …zatracené sloupky… zpátky k tématu, pliz. Děkujeme.

 28. mac napsal:

  muze me teda nekdo rict jak by si predstavoval idealni reseni. treba nekdo z tech „nekdo“ :)

 29. mac napsal:

  teda vlastne ani nemusi byt idealni

 30. k.i napsal:

  BLA BLA BLA

  zlaty sloupky!!!!

  jen vic a jen houst!!!

  ulice patri lidem, ne smradlavejm krabicim, nepratele zivotnihop prostredi, kteri chcou ostatnim jen skodit maji konecne UTRUM!!!

  HURAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! MILUJU SLOUPKY, ZA CISTI VZDUCH A VIC SLOUPKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  naucte se chodit, lenosi lini

 31. k.i napsal:

  SLOUPKYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

  JUCHUCHUCHUUUUUUUUUUUUUUUUU

  AT ZIJE BRNOOOOOOOOOOOOOOOO

  AT ZIJOU SLOUPKYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!

  ulice lideeeem!!!!!!!!!!

  sem blahem bez sebe, ale omluvte me, neni nic horsiho nez porad uskakovat pachnoucim krabicim, co mne svyma smradama zkracuji zivot

  VSUDEEEEEE

  SLOUPKYYYYYYYYYYY!!!!!!!!

  SLOUPKYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!

 32. Anonym napsal:

  Ideální řešení? Již je to naznačeno někde nahoře , ale jinak stačí taková maličkost , vystudovat specializovanou střední průmyslovou školu dopravní , specializovanou vysokou školu dopravní no a potom se tím začít poctivě živit. No a k tomu ještě pořád celý život studovat a studovat nepřestat.. Bože , jak je to jednoduché , že?

 33. Anonym napsal:

  V přízpěvcích se stále buď z nevědomostí , nebo zcela záměrně utíká od podstaty věci což je oddělit od sebe bydlící v centru města (toto je největší problém a nikdo ho neřešil a neřeší ) , dále firmy a podnikatele no a naposledy cizí , kteří chtějí jezdit a jezdí až do centra města (přitom právě tito dělají největší potíže). K té poslední skupině patří jak Brňáci bez povolení vjezdu , tak také přijíždějící z jiných měst. V každém případě je nutné všechny skupiny řešit společně , protože na sebe úzce navazují. Je nutné řešit jak stavební a technickou stránku věci , tak také provozní. Vše se dá citlivě , inteligentně a pohodlně vyřešit , chce to mít cit s městem , znát jeho život , strukturu a potřeby. Svádět vše na to , že auta do města nepatří , že svými zplodinami ničí životní prostředí je nedůstojné až ubohé , přitom ale trochu pravdivé. I mně se nelíbí auta v ulicích centra , ale žijeme ve 21. století s technickým pokrokem ke kterému auto ať se nám to líbí nebo ne patří a my se stím musíme naučit žít. Ale nesnížujte se k demagogiím a nesmyslům , je to trapné.

 34. Brno město citu napsal:

  Ovšemže pánové a dámy. Jak jste si jistě stačili všimnout článek byl zejména o tom, že majitel nemovitosti ani podnikatel z centra ani občan žijící zde, nemají možnost dostat se autem k vlastnímu domu.
  Taková typická česká písnička..

 35. Anonym napsal:

  To snad není pravda , že tomu nevěříš co jsi nyní napsal? Že to není z Tvé hlavy , že Ti to někdo nakukal? Prosím Tě probuď se a nubuď demagog! Když si to vše pořádně přečteš, doufám , že umíš číst a jsi Brňák ne přistěhovalec , tak zjištíš , že nikomu vůbec nejde o to dostat se autem k domu , to je to čecháčství svét to všechno na domagogii , ale šlo o to , že bydlící ve středu města vůnbec nemají kde parkovat , protože všemi úpravami na to doplatili právě bydlící tady! Např. plocha před Centrumem zmizela a mohla tam být auta bydlících v tomto sektoru , nikomu tam nevadila , celkem jich tam bylo s karatma asi 10!! Šlo jen o to , aby to někdo pohlídal , protože ten bordel před vánocama co tam dělali ti , co tam neměli co dělat byl veliký a dopadlo to tak , že se to uzavřelo a kdo na to doplatil , bydlící! A co teď Ty chytrej. Opakuji , nikdo to neřeší a těchto případů je mnoho!! Jde o místa , která pro bydlící mohou být vyčleněna a přitom by to nikomu nevadilo!!

 36. Anonym napsal:

  Problém je jinde. Mě nezajímá že někde jsou parkovací místa. Pouze tvrdím že mám právo přijet před, nebo do vlastního baráku. A to si myslím že mi posvátná a nejvyšší vyhláška všech vyhlášek (též zvaná ústava) zaručuje

 37. Anonym napsal:

  To je naprostá pravda , já nechtěl tuto situaci demagogicky hrotit a přesto se to u některých stalo. S Tebou naprosto souhlasím , nemám s tím problém.

 38. Cíťa napsal:

  Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.