Zpívání koled u Betlémského světla v brněnském rozhlase

Levné dárky, best dárky
 • Ve čtvrtek 19. prosince v 16 hodin zveme posluchače a širokou veřejnost na zpívání koled u Betlémského světla v budově Českého rozhlasu Brno na Beethovenově ulici. Společně si koledy zazpíváme s brněnským smíšeným kvartetem Illegal Consort. Přítomní si také mohou odnést Betlémské světlo do svých domovů.

  Betlémské světlo, díky skautské tradici, dorazilo do Brna v sobotu 14. prosince. Brněnští skauti přivezli symbol pokoje, lásky a míru z Vídně. Právě v Rakousku vznikla tato novodobá vánoční tradice v roce 1986, kdy do Lince přicestoval plamínek letadlem z Betléma a stal se součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu na pomoc nevidomým dětem. Tato myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru se rozšířila do mnoha zemí světa. Do naší republiky se Betlémské světlo dostalo až v prosinci 1989.

  Betlémské světlo přinesou skauti i do Českého rozhlasu Brno právě ve čtvrtek 19. prosince. Zájemci si jej mohou odnášet v přinesených lampách, lucerničkách, svíčkách… od čtvrtka 19. prosince od 16 hodin, kdy si mohou zazpívat i koledy. V další dny od 8 do 18 hodin a na Štědrý den od 8 do 14 hodin. Lampa s Betlémským světlem bude umístěna při vstupu do budovy rozhlasu. Služba v recepci může v případě potřeby u přenesení světla asistovat.

  „Přijďte si do Českého rozhlasu Brno společně zazpívat koledy a vychutnat si příjemnou atmosféru nadcházejících Vánoc. Přeneste si ji domů společně s láskou, pohodou, klidem a Betlémským světlem,“ zve do Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý, ředitel brněnského studia Českého rozhlasu.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.