Brnopolis: laboratoř o budoucnosti města uprostřed Evropy

Levné dárky, best dárky

Myšlenková laboratoř o budoucnosti města uprostřed Evropy. I tak může vypadat nový brněnský weblog. Je však moderovaný a má správce. „Weblog časem doplní živá setkání s moderovaným diskusním panelem, na která budou zváni zajímaví a kreativní lidé a také ti, kteří o rozvoji Brna rozhodují,“ prozrazují na svém webu provozovatelé. Přejí si tento prostor otevřít novým nápadům, lidem i příležitostem. Chtějí Brno pestřejší a kosmopolitnější.

Jak to začalo?

Brnopolis navazuje na sérii brněnských diskusních večerů Innovation & Inspiration, Intelligence & Instincts zaměřených na mezinárodní spolupráci v oblasti inovací a porovnávání ČR s vybranými zeměmi a na studii The Rise of Knowledge Regions porovnávající Brno s třemi zahraničními regiony.

Jak se účastnit?

Projekt Brnopolis řídí Rada, jejíž členové dlouhodobě působí v různorodých oblastech od podnikání, kultury, vzdělávání, výzkumu, dopravy až po lidské zdroje a regionální rozvoj v soukromých i veřejných institucích. Seznam členů Rady najdete úplně vpravo dole. Na weblogu publikují i další autoři, jejichž řady můžete časem rozšířit i vy. O moderaci a správu weblogu se staráme společně s kolegyní Markétou Poláškovou. Weblog časem doplní živá setkání s moderovaným diskusním panelem, na která budou zváni zajímaví a kreativní lidé a také ti, kteří o rozvoji Brna rozhodují.

My všichni jsme Brnopolis

Pozvánku můžete obdržet i vy, kteří budete častěji a zajímavě komentovat naše příspěvky. Ti nejaktivnější se mohou stát autory s možností kdykoli publikovat příspěvky vlastní. Uvítáme rovněž spolupráci s firmami nebo veřejnými institucemi, které by chtěly projekt jakkoli podpořit. Brnopolis je iniciativa otevřená každému, kdo chce přispět nápadem, zkušenostmi ze zahraničí nebo jinou pomocí. Ozvěte se nám na adresu info (zavináč) brnopolis (tečka) eu.

Proč a pro koho?

Brno má v současnosti významný potenciál rozvoje v měřítku (nejen střední) Evropy, který zatím není dostatečně využíván. Vedle předností v sektoru vzdělávání, hi-tech vývoje & podnikání a originálních kulturních počinů postrádá větší otevřenost k novým nápadům a novým lidem, více různorodosti a mezinárodních aktivit. Zvýšení atraktivity města pro tvořivé lidi by je pomohlo nejen udržet, ale přilákat i další.

You may also like...

1 Response

  1. red. napsal:

    Přidán odkaz na Brnopolis do odkazů na pravé liště na tomto webu v rubrice „Rádio, TV a jiná média“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.