Hola, hola, Haló Brno inzerenty volá..

Levné dárky, best dárky

Vzhledem k tomu, že jsem ve svém schraňovadle nežádané reklamy a neméně žádaných složenek už několik měsíců nenašel žádný výtisk oficiálního zpravodaje statutárního města Brna, mohl bych se domnívat, že po více jak desetiletém období přestal vycházet. Leč já jsem magor, který si platí připojení (i když to nejlevnější = nejpomalejší) k celosvětové síti zvané Internet, takže patřím mezi vyvolené, kteří můžou zjistit, že zpravodaj stále ještě vychází a přečíst si elektronickou verzi tohoto našeho městského zpravodaje, což je určitě chvályhodné….
Co říci k těmto stránkám. Devět slov odvozených od slova inzerát na titulní stránce mě hned na první pohled utvrzuje v tom, že nejde ani tak o zpravodajství z radnice, které by mělo být hlavním důvodem, proč město investuje přes 2000000Kč ročně, ale spíš o možnost dát brněnským firmám možnost inzerovat a ta radničně zpravodajská část už je tam jen k tomu, aby dotyčné inzeráty skončily v koši až v bytech cílové skupiny lidí – občanů Brna a né už v bednách pro nežádanou reklamu vyhrazených snad u všech schránek, které jsou stále ještě ze setrvačnosti označované jako poštovní.

Naštěstí v elektronické verzi můžu vynechat inzerci a skočit hned do archívu článků v Haló novinách otištěných – snad jen jediný zdroj veřejných informací o čem se páni radní v Brně radí. Posouzení o tom, zdali je to čtivo nudné, či záživné už nechám na názoru ostatních a místo toho se ještě trochu pozastavím nad jedním údajem: dle týdeníku Respekt se paní Dana Filipi (předsedkyně redakční rady) nechala slyšet, že jediným problémem je, že textů bývá mnoho a proto jen některé mohou být otištěny – rád bych tímto upozornil paní šéf redaktorku, že kdyby redakce trochu redukovala tolik chtěnou inzerci, ušetřila by místo i na další názory, případně upozornit na skutečnost, že v elektronické podobě nemusí být vůbec vázána prostorem a proto může publikovat všechny články, které splňují alespoň základní předpoklady k otištění – čímž rozhodně nemám na mysli předpoklad, že autor musí být členem jisté strany nebo aspoň se stejným názorem, jako rada zpravodaje.

Pokud však toto, nejen tištěné, médium chcete provozovat čistě jako zpravodaj z dění v Radě města, tak bych uvítal, kdyby inzerce zmizela a to o čem se „diskutuje“ na schůzích Rady města Brna šlo do popředí. Inzerentního odpadu dostáváme denně dostatek.

You may also like...

3 Responses

  1. Anonym napsal:

    Abych však městu nekřivdil, někde ty informace z Rady určitě jsou, tady je například jeden podrobnější zápis.

  2. brno-pičo napsal:

    Ha. UFF. Vždycky se poněkud zalknu, když mi někdo připomene, že žiju ve městě ZBYTKU post Duchoně AMEN.

  3. vetřelecd napsal:

    Pekny clanek, ale stejne kdyz si to tady nekdo precte tak s tim HOVNO udela… Ale jen tak dal a pardon za to sproste slovo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.