České hvozdy jsou Lesní zvěři malé, expanduje do Mexika

Levné dárky, best dárky
 • Brněnská kapela Lesní zvěř, která se svým nu jazzem úspěšně koncertuje doma i v zahraničí, v březnu odlétá na své první zaoceánské turné do Mexika, kde odehraje několik festivalových a klubových koncertů.

  Lesní zvěř bude 13. 3. reprezentovat Českou republiku na mezinárodním festivalu Eurojazz, který se koná 4.-27. 3. 2011 v Mexico City. Festival, na kterém se představí muzikanti ze zemí Evropské unie, pořádá Centro Nacional de las Artes mexického ministerstva kultury. Lesní zvěř na něj vyjede za podpory Velvyslanectví České republiky v Mexiku.

  Na druhý festival Encuentro de Jazz vyjede kapela z hlavního města do nedaleké Cuernavaci, kde kapela vystoupí 16. 3. Kromě těchto dvou festivalových vystoupení odehraje Lesní zvěř i několik klubových koncertů. Pravidelné zpravodajství z mexického pobytu bude na www.freemusic.cz.

  „Tahle naše spanilá jízda na Nový kontinent bude prvním mimoevropským dobrodružstvím Lesní zvěře, děkujeme moc všem, kdo nám s celým tímto podnikem pomáhají. Těšíme se pochopitelně, jsme trochu napjatí, zvědaví, jak na nás bude publikum v Mexiku reagovat. Místní hudební scéna je vynikající, třeba Murkof je můj velký oblíbenec. Zároveň doufáme, že si i něco přivezeme, kromě tequilly snad nějakou hudbu a zážitky, které nás zas někam hudebně posunou. Fakt se rádi necháme překvapit,“ říká k plánované šňůře zpěvák Miloš Rejsek.

  Kapela Lesní zvěř složená z muzikantů s bohatými zkušenostmi z mnoha jiných kapel (např. Chorchestr, Swordfishtrombones, Tata bojs, Umakart, Kašpárek v rohlíku či Fru fru) vznikla v roce 2001. Po dlouhých letech vydala konečně v roce 2009 skvělou debutovou desku u Indies Scope, za kterou sklidila nadšené recenze. Kapela má na kontě již mnoho českých i zahraničních festivalů, např. loni Lotos Jazz festival v Polsku, Jazziré v Srbsku či Kaunas jazz festival v Litvě.

  Ještě před odletem do zámoří si kapela zajede v pátek 4. 3. na koncert do vyhlášeného klubu A38 v Budapešti, který se nachází na lodi.

  Lesní zvěř hraje ve složení:

 • Jiří Hradil – klavír, hammond, synth, koncovka
 • Martin Čech – bicí, tabla, perkuse
 • Miloš Rejsek – zpěv, melodika, delay a modulace, brumle
 • a příležitostný host Marek Steyer – trubka

  Hanka Vojtěchová

  Foto: Tomáš Slavíček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.