Benefice …Pro Mánes

Levné dárky, best dárky
 • Nejen na rozloučenou se starým Mánesem před jeho rekonstrukcí, ale především jako symbolický nový začátek pořádá Nadace českého výtvarného umění Benefici …Pro Mánes. V rámci Benefice se již v neděli 11. března uskuteční aukce obrazů, soch a grafik z depozitáře nadace. Vlastní Benefice se koná v sobotu 17. března od 19 hodin.

  Mánes po rekonstrukci chce být především Vaším domem – přívětivým, přitažlivým, inspirujícím. S galerií, která má nepochybný potenciál stát se jednou z nejvýznamnějších institucí svého druhu v Evropě, jak tomu ostatně kdysi bývalo, s novými multifunkčními sály, nabízejícími program napříč uměleckými žánry, s restaurací a kavárnou, lákajícími k setkávání lidí a k zážitkům kulinářským i společenským, s terasami nad Vltavou, jimiž prošly dějiny české moderny i s klavírem, na který hrával Jaroslav Ježek.

  Nadace chápe správu Mánesa jako závazek vůči všem Vám, jimž kultura není pouze šlehačkou na dortu, ale životní nezbytností i v dobách, kdy je na okraji zájmu politických elit a zvláště bolestivě doplácí na globální krizi. Tohoto závazku vůči Vám se nadace za žádnou cenu nezřekne, jak ostatně dala přednedávnem najevo i tím, že odmítla zdánlivě velkorysý sponzorský příspěvek, jehož přijetí by ale vedlo ke ztrátě její nezávislosti.

  Je poněkud dobrodružné pouštět se v této podivné době do náročné rekonstrukce nekomerční galerie – domu umění. Pro nadaci, která veškeré náklady nese na vlastních bedrech, to představuje i ohromnou zátěž a riziko. Nicméně, řečeno s Gándhím, udělat věc, které se bojíme, je prvním krokem k úspěchu. Už jsme vykročili. V zájmu Mánesa, v zájmu kulturního prostředí nejen v Praze. V zájmu Vašem.

  Zveme Vás všechny, kterým není budoucnost kultury lhostejná. Přijďte podpořit Benefici
  …Pro Mánes. Pro Váš Mánes.

  V rámci Benefice se již v neděli 11. března uskuteční aukce obrazů, soch a grafik z depozitáře nadace. Aukci připravujeme ve spolupráci s Galerií Art Praha a bude k ní vydán i katalog nabízených děl. Jejich výstava potrvá v Mánesu po celý následující týden.

  Vlastní Benefice se koná v sobotu 17. března od 19 hodin, Mánes bude otevřen již o hodinu dříve. Hlavním bodem programu je koncert, kterým Vás provede Zdeněk Suchý a na kterém vystoupí celá řada hudebníků – Dan Bárta a Robert Balzar Trio, Lenka Dusilová s Beatou Hlavenkovou, Jana Lota, Vladimír Mišík & J. Olin Nejezchleba, duo Nebřenský–Binder, Republic of Two, Trio Prokop Andršt Hrubý, Vlastimil Třešňák. Koncert potrvá až do 23 hodin. O další program až do pozdních nočních hodin se postará TJ 69.

  Ve spodních sálech bude po celou dobu koncertu otevřen bar, jehož provoz zajistí společnost Mánes 1930, která bude mít na starost i restauraci a kavárnu v Mánesu po rekonstrukci a která nabídne pohoštění z kuchyně Francouzské restaurace Art Nouveau v Obecním domě.

  Základní jednotné vstupné činí 300 Kč. Bude dostupné v předprodejní síti Ticketstream a v den konání Benefice od 14 hodin též na pokladně Mánesu. Krom toho můžete vyjádřit svou podporu zakoupením dárcovské klubové vstupenky v ceně od 900 Kč, dostupné rovněž v předprodeji. Ta Vám bude při Benefici vyměněna za designovou dárkovou vstupenku s poděkováním z autorské dílny Studia Najbrt. Majitelé této dárcovské vstupenky vytvoří základ Klubu …Pro Mánes, jehož členy čekají v budoucnu zajímavé bonusy. Pro ještě štědřejší dárce bude připraveno další exkluzivní překvapení z depozitáře Nadace.

  Při Benefici též představíme firmu vybranou ve výběrovém řízení, která záhy poté rekonstrukci zahájí, abychom se na podzim roku 2013 mohli v opraveném Mánesu znovu sejít. Vaše podpora je pro nás životně důležitá – nejen v rovině finanční, ale, a to zejména, v rovině vyjádření Vašeho zájmu. Mánes opravujeme pro Vás. Přijďte jej podpořit. Přijd’te na Benefici …Pro Mánes. Pro Váš Mánes. Děkujeme!

  Martin Pavala

  Ivan Prokop

  Radka Prošková

  Šimon Kotek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.