Britský kámen v Moskvě a slovenský smutek

Levné dárky, best dárky

Před chvílí jsem si přečetl denní tisk. Opravdu mne pobavila ruská aféra s britským kamenem. Musím se sám sebe ptát, jestli si opravdu ruská inteligence myslí, že jsme všichni už úplně z těch filmů ze SvetéhoLesa zblblí. Přijít v době, kdy není problém odeslat šifrovaný email z jakékoliv internetové kavárny, se supermoderním přístrojem, který je ukrytý v sádrovém kameni, který mi připomněl kulisy z prvních dílů seriálu Star Trek, to je opravdu nápadité. Možná to může zapůsobit na domorodce na Čukotce, ale Ruská federální bezpečnostní služba by mohla vědět, že takové bezdrátové technologie tady v dnešní době používají děti ve škole místo posílání psaníček. Snad se to dá vysvětlit tím, že je teď skutečně chladno a tak se můžou v hlavě vyskytovat vzpomínky na studenou válku, hlavně pokud jste byli agentem KGB, jako spoučasný ruský prezident.

To naše bezpečnostní služby si se sádrovými kameny nehrají, mají totiž dost problémů se svými agenty, jako například s bývalým sekčním šéfem NBÚ, panem agentem Šišou.

Na Slovensku dnes uctívali státním smutkem památku zesnulých vojáků. Nechci to nijak zlehčovat, přesto musím připomenout, že ti kamarádi, skoro bratři, byli přece jenom vyškolení zabijáci = vojáci. Patří k jejich profesi, že umírají předčasně. A to, že jen pomáhají udržet mír – vždyť ten mír jen udržují před stejnými lidmi – lidmi, kteří pro peníze berou do ruky zbraně, akorát je platí zrovna někdo jiný.

Čeští fotbalisté budou běhat v dresech, které váží jen 109 gramů. Nevím, kolik váží moje tričko, ale snad jim ten lehký dres pomůže. Žijeme v krásném světě (мир).

You may also like...

23 Responses

 1. Anonym napsal:

  Mimochodem, ultranacionalista Vladimír Zirinovsky požaduje po Británii 100 millionů liber, kvůli údajné aktivitě špiónů z Velké Británie v Rusku. Tento nacista chtěl taky řešit problém s ptačí chřipkou tak, že by nechal armádou vysřílet ptáky.

 2. etna napsal:

  Tak k tym slovenskym vojakom: Je rozdiel niekoho len tak zabijat a ist na mierovu misiu, kde nasadzujes svoj zivot, aby si ochranil inych ludi (ktori ti su mimochodom uplne cudzi). Si bezcitny. :(

 3. Anonym napsal:

  nehce taky žirinovskij vyřešit problém padajících letadel??…. jejich preventivním sestřelením???

 4. ma napsal:

  Taky jsem o tom dost přemýšlel a dělalo se mi pěkně na nic nad tím televizním a státnickým pokrytectvím – taky prostě jaksi nemůžu litovat. Lituji iráckých a afghánských civilistů – proč Slovensko tedy nedrží státní „smutok“ každý den? Nebo je snad slovenský střelec hoden větší lítosti než afghánská holčička a její kamarádka?
  Svět je bezcitný, ne dav. A navíc strašně pokrytecký – a na to dav správně poukazuje.
  P.S. Američané již mohou ze zákona popravovat své zajatce, tak si bratři a sestry dávejte bacha na ústa :-))

 5. etna napsal:

  sory, ale toto sa ma osobne tyka, v tom lietadle zahynul moj bratranec z druheho kolena, nebol to ziadny zabijak, ale pilot (robil tam palubneho technika). Je to hrozna tragedia, jeho maminka sa z toho zrutila a ked vidim taketo reakcie, je mi to velmi luto. Samozrejme, ze mi je luto aj afganskych civilistov a vsetkych ludi a zvierat, ktorym sa deje bezpravie. Slovensko je mala zem a ked naraz umrie 42 ludi, je to smutne a myslim, ze statny smutok je na mieste.

 6. Anonym napsal:

  Vyhlašuji státní smutek za všechny bezdomovce co letos zahynou na slovensku – a hádám jich bude víc než pilotů.

 7. krutek.info napsal:

  Slovensko drzi statni smutek protoze jde o slovenske obcany. Pokud zemre afghanska holcicka, logicky by mel drzet smutek Afghanistan.
  Vysmivat se smrti je tech lidi je hnus.

 8. Anonym napsal:

  Nevím proč se babrat v tragédii ať je jakákoli a stala se komukoli. Je fakt to , že pokud se to netýká mně a mých blízkých , je to hrozná sranda , ale pokud ano , to je jiná! Vzdejme úctu mrtvým , skliďme hormony , zamysleme se sami nad sebou zda vše co děláme myšlením slovy i skutky je to perfektní , správné zda bychom se nemohli v tomto hnusném světě zastavit a radovat se třeba z toho , že dnes nikdo nehavaroval , že cikáni nikoho neokradli , že zastupitelé dnes udělali něco konečně už užitečného za naše peníze , že nám v mrazu nepraskl vodovod atd. Myslím , že to stojí za to.

 9. ma napsal:

  4 krutek – nevím kdo se čemu vysmívá – tady v týhle zemi jakmile jen minimálně zpochybníš televizní mainstream nebo se neraduješ na vítězstvím nějakého vladka – seš hned podezřelej a divnej – co je sakra špatnýho na tom – netruchlit s ostatními jako blázen? Přijal jsem tu informaci jako každou druhou o nesmyslné smrti nějakých lidí na planetě – jediné, čemu se vysmívám a vysmívat budu je pochod 1. máje a podobné masové hrátky a všeobecné bezmála povinné truchlení ať nad čímkoliv. Nikomu se nevysmívám ale jsou mi ukradení víc než kdo jiný. Tak.

 10. Anonym napsal:

  Necestovat! Já to řikám – nejrozumější je necestovat nikam, zůstat tam, kde jsem se narodil a řešit problémy tam. Když někam cestuju tak se prostě nemůžu divit, když mám havárku, no. Nebo chodit pěšky a dávat si bacha.
  Proč myslíte, že staré civilizace jako jsou Inkové a Aztékové sice kolo znali, ale nepovolili k užívání?

 11. etna napsal:

  ma: nikto od teba neocakava, ze budes „truchlit s ostatnimi jako blazen“. Uplne respektujem to, ze Ti su ukradnuti. Ale mohol by si mat aspon trosku ucty k pozostalym.

 12. etna napsal:

  *Tym mrtvym to uz je aj tak jedno.

 13. dav napsal:

  Ja se ničemu nevysmívám, jen poukazuju na to, že to byli samí vojáci a vojáci JSOU zabijáci. Když jim šéf řekne střílej, tak střílí. Tak to prostě je. Dělají to za peníze. Je mi líto že jsou mrtví, jako je mi líto každého člověka, nebo zvířete, jen se mi nelíbí, že se z vojáků dělají takoví hrdinové. Znovu říkám. Vojáci zabíjí a jsou zabíjeni. Kdyby na druhé straně nebyli jiní vojáci, za které taky jejich příbuyní truchlí, když umřou, tak by nemuseli být vojáci na mírových misích. Toť vše.

 14. dav napsal:

  A jestli nějakému vojáku připadá pobíhání po cvičišti s pokřikem „na bodáky“ jako fajn hra, tak mně to tak rozhodně nepřipadá a proto jsem a vždy budu odpíračem vojny.

 15. dav napsal:

  Mimochodem, dnes jsme z Ruska dostali další 3 vojenské vrtulníky Mi-35. Celkem máme dostat, nebo jsme dostali 10 Mi-35 a 16 Mi-171SH v celkové hodnotě $184 millionů v rámci splácení dluhů. Ve válce jde a vždy půjde jen o podělané peníze. Je to hnusné zaměstnání.

 16. ma napsal:

  Já byl za „odpírání“ loni (2005) odsouzen soudem. Jako by tu dosud trvala vojenská povinnost. To jen na okraj.

 17. Anonym napsal:

  Je potřeba si uvědomit, že se dramaticky rozevírají „nůžky“ mezi uživateli Internetu – a těmi ostatními. Zkuste se vcítit – a nebude to jednoduché :-) – do člověka, který Internet nezná nebo nemá a je závislý na TV a tisku. Na Internetu se diskutuje úplně jinak než v ostatních – lehce kontrolovatelných a ovladatelných médiích.
  Samozřejmě, že my šťastnější nechápeme tu drzost, s jakou vlády a zpravodajci bulíkují masy. Ale volí právě masy – většinou Internetu neznalé, tudíž málo a tendenčně informované. Proto „mluvící kámen“, proto takový „hollywood“.

 18. krutek.info napsal:

  no…diskuse na informacich je jedna vec, dalsi vec sou diskuse na novinkach, idnes a spol.
  vetsina lidi, co tam pise sou bud nacisti, egomaniaci nebo analfabeti, rekl bych, ze slozeni lidi na internetu bude procentualne stejny jako mimo internet.

 19. Anonym napsal:

  No tady je to taky pokleslé:) Nebudeme si nic namlouvat.

 20. Anonym napsal:

  Co tím myslíš, konkrétně? Od té doby, co se tu nevyjadřuje „jistý zastupitel“, zdají se mi diskuse korektní. A že je svět pokleslý? To snad víme a možná i proto tu informacezbrna jsou, aby na „pokleslé“ věci poukazovaly.

 21. Jesus Kristus napsal:

  Ale bratři a sestry musím k vám shora promluvit, když se tak na to dívám.
  Je zapotřebí vzít v úvahu, že lidská bytost má nekonečnou hodnotu a to v případě každého z nás, nejen vojáka, nebo zastupitele. Ani voják, nebo zastupitel, afgánská holčička, kdokoliv nemusí vědět, že nepodlehl bludu, mamonu,lži, apod a nechybuje. Armáda měla vždy dobrou pr agenturu. Ale i tak je dobré vzít v úvahu, že i hrozné činny mohou být odpuštěny.
  A na závěr je třeba vzít v úvahu, že i vy sami můžete být vystaveni situaci, kdy se sami budete muset bránit, svou rodinu, majetek, víru..
  Konejto dobro, bratři a sestry. Jedna z mála strategií jak něco změnit je pozitivní vibrace, ale to asi víte. Z vaší společnosti je to přece cítit i když jste toho slováka mohli nechat na pokoji.
  Odpouštím Vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.