Burčák, česnek a horničina na Brněnsku

Levné dárky, best dárky
 • Svatováclavské trhy v Ivančicích 23.-24. září 2011
 • Česnekové slavnosti na zámku v Rosicích 24. září 2011
 • Hornický den v Zastávce u Brna 24. září 2011
 • Svatováclavské trhy na Palackého náměstí v Ivančicích 23.-24. září 2011

  Tradiční trny s prodejem burčáku

  Evelína (folkrocková kapela) – D.N.A. (dívčí folková kapela) – Mažoretky SVČ Ivančice – Travellers (rockenrolová kapela) – Deep Purple (revival) – Ohňová show – Vacenovjáci (slovácká dechová hudba) – Flyband (bigbeatová kapela) – Hejkalové (country kapela)

  Nádvoří radnice: výstava bonsají a Ivančický grilfest

 • Česnekové slavnosti – 3. ročník – na zámku Rosice 24. září 2011

  gurmánsko společenská akce s kulturním aroma: prodej česneku z různých koutů republiky, prodejní výstava česnekového aranžmá, stánky řemeslníků, česneková literatura, koření a pochutiny, podzimní vazby z rosických květinářství, česnekové speciality z Masozávodu Hadač a Zapletal, česnekový bufet – bramboráky, klobásy na grilu, topinky s česnekem, česneková polévka, brambory s česnekem, langoše, středověká vesnice s vepřem na rožni, několik druhů točených piv

  Dechová hudba Dambořanka – K.R. BANDa (swingující jazz rockový šraml z Okolobrna) – Country skupina Seveři – Vietnamský den v SVČ (výtvarné dílny) – Divadlo Paravánek, Pohádky ze Špalíčku – Země draka (pásmo promítání, přednášek o Vietnamu spojené s ochutnávkou tradičních jídel) – česnekové soutěže pro děti i dospěláky – divadelní představení CAVEMAN KD Cristal – prohlídky zámku s kostýmovaným průvodcem. Nově otevřená výstava skla z rosické sklárny.

 • III. ročník Hornického dne v Zastávce u Brna 24. září 2011

  V. ročník dne Zastávky aneb Jarmarku zapomenutého a nezapomenutého

  Den železnice

  Den zdraví

  Doprava tam: odjezd parního vlaku v 8.45 hod. z hlavního nádraží Brno do Zastávky přes Střelice (v 9.30 příjezd parního vlaku do Zastávky) – i zpět: odjezd parního vlaku ze Zastávky do Brna ve 14.55 hod.

  Program od 10 do 15 hodin v Zastávce, areálu nádraží ČD a Dělnickém domě: Jarmark, Kabrňáci nejmenší dechovka na světě, prodej zabíjačkových specialit, výstava zahrádkářských výpěstků, stálá expozice historie hornické obce Zastávka, hry a zábava pro děti, skákací hrad, výlety pro pěší i cykloturisty po Hornických cyklostezkách, možnost návštěvy Muzea průmyslových železnic, Zámku Rosice – dny otevřených dveří, malá pára – jízdy s dětmi, velké parní lokomotivy na staniční koleji, soutěže, dárečky pro děti.

  V rámci projektu ministerstva životního prostředí na zavádění Místní agendy 21 v Mikroregionu Kahan bude v průběhu dne prováděno měření tlaku, tepu, tuku, odborné poradenství ve výživě pro všechny věkové kategorie, testy na cholesterol a pod.

  Pro návštěvníky bude zajištěna během dne autobusová doprava po trase nádraží ČD Zastávka, MPŽ, Zámek Rosice nádraží CĎ Zastávka. To vše zdarma.

  Aleš Tureček, ředitel KIC Ivančice

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.