Čejkovické bylinkové slavnosti

Levné dárky, best dárky
 • První ročník Čejkovických bylinkových slavností 5. září 2010 navštívilo na 4000 nadšených milovníků bylinek a koření. SONNENTOR zahájil čajovou sezonu dne 5. září Čejkovickými bylinkovými slavnostmi s účastí 4000 návštěvníků.

  První ročník Čejkovických bylinkových slavností se vydařil. V neděli 5. září 2010 se již kolem poledne začali do areálu SONNENTORu (známá také pod českým překladem jako Sluneční brána), tradičního jihomoravského výrobce biočajů a biokoření, sjíždět návštěvníci ze všech koutů České republiky. Na kopci nad Templářskými sklepy, kde se firma nachází, nešlo přehlédnout také početné skupinky ze Slovenska, Maďarska a Rakouska. Mládežnická dechovka z Čejkovic Vinařinka přivítala všechny návštěvníky „po slovácku“. V úvodním slově vzpomenuli zakladatelé Sonnentoru Johannes Gutmann a Tomáš Mitáček začátky zpracování čajů v Čejkovicích před 18 lety. Dnes Sonnentor v Čejkovicích zaměstnává na 70 zaměstnanců a má obrat 114 milionů korun.

  Na tradičním stylovém biojarmarku zaujala nejen krásná bylinková zahrádka a bylinkové likéry doktora Kittela. Občerstvení od společnosti Probio nabízelo tradiční palačinky, ale také špaldoto, vynikající směs špaldového kernotta, zeleniny, koření a hub. Nemohlo chybět ani víno. Stylový stánek templářských rytířů ve středověkých kostýmech nabízel nejen ochutnávku nové řady biovín, ale také prohlídku prastarých prostor sousedních Templářských sklepů.

  Sonnentor představil na slavnostech několik svých nových produktů. I když Vánoce a advent jsou ještě daleko, návštěvníky zaujala nová čajová Adventní sada – krabička se 24 druhy různých čajů – pro každý den adventu jiný. Také nové čajové směsi v pyramidálních čajových sáčcích Zimní pohoda, Hvězdný tanec, Pohlazení duše a Světelný třpyt se těšily velké oblibě o to více, protože zaujaly krásným balením v plechových dózičkách. Motto SONNENTORU ,Tady roste radost’ znělo nejen ze všech stran a z oranžových triček zaměstnanců, ale zářilo také z etikety nového sypaného bylinkového čaje.

  Skladové prostory jedné z výrobních hal byly přeměněné na velkou biokavárnu, kde se podávala tradiční káva Sonnentoru Vídeňské pokušení i tradiční jihomoravské koláčky. Návštěvníci měli možnost projít také velkou ochutnávkovou stezkou čajů a koření. Především nové směsi květů a koření byly pro mnohé opravdu něčím novým. Květy slunečnice, měsíčku, chrpy nebo růže dávají kořenícím směsím přidanou hodnotu. Pokrmy jsou nejen dobře okořeněné, ale i hezky nazdobené. Originální názvy kořenících směsí jako Dobrá nálada, Štěstí, Všechno nejmilejší nebo Anděl strážný dávají produktům nové emoce.

  Na odpoledním doprovodném programu vystoupil také dětský soubor Kyjovánek, čejkovický dětský soubor Iskérka za doprovodu cimbálové muziky a skupina orientálních tanců. V 15 hodin následovalo originální divadelní představení BIO NENÍ RIO ochotnického spolku Hrozen z nedaleké Hroznové Lhoty. To, že jsme v kraji vinic a tradic, prostě nešlo přehlédnout.

  Ve stylové prodejně s tradičními selskými skříněmi vyvolaly úsměvy na tváři mnohých návštěvníků názvy nových bylinkových čajů ZASE DOBŘE!, JAKO KNEDLÍK V KRKU, BALZÁM NA NERVY nebo ČEPICE PLNÁ SPÁNKU.

  „V září, měsíci biopotravin, se můžete s bylinkami a kořením SONNENTORu z Čejkovic setkat také na dalších akcích např. 12. září 2010 na Biodožínkách v Nenačovicích u Berouna, 15. září 2010 na dni ochutnávek v Praze v prodejně Country Life v Dejvicích, 17.-19. září na biojarmarku na Toulcově dvoře v Praze, 1.-2. října na biojarmarku na Zelném trhu v Brně a také ve spoustě obchůdcích biopotravin a zdravé výživy po celé republice,“ zval na závěr všechny ředitel Sonnentoru Josef Dvořáček.

 • O společnosti SONNENTOR:

  Společnost SONNENTOR s.r.o. (dříve známá pod českým překladem jako Sluneční brána) se zabývá výrobou biočajů a biokoření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete. Firma byla v České republice založena v roce 1992 a navázala na již úspěšné působení Sonnentoru z rakouského Waldviertlu. Garance kvality při výrobě čajů a koření vychází z vlastního pěstování v ekologických rodinných zemědělských farmách a z velmi úzké spolupráce s místními ekozemědělci, kteří pro firmu pěstují bylinky a koření. Tím je zajištěna vysoká kvalita i garantovaný původ výchozí suroviny, která je potom součástí jednotlivých produktů SONNENTORu! Úrodná půda, pečlivá práce a mnohaleté zkušenosti spolu utvářejí výjmečné čaje, koření a bylinné směsi, které uspokojí ty nejnáročnější chuťové buňky zákazníků a zároveň také odpovídají ekologickým standardům.

  Robert Tichý

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.