Čejkovické bylinkové slavnosti první zářijovou neděli

Levné dárky, best dárky
 • První zářijovou neděli (7. 9.) v 10:30 hodin zahájí společnost SONNENTOR, známá také pod názvem Sluneční brána, v moderním areálu na kopci nad historickými Templářskými sklepy Čejkovické bylinkové slavnosti. SONNENTOR otevře své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesu výroby čajového sáčku od výkupu bylinek přes zpracování až po jejich balení. V pořadí již 5. ročník se ponese ve znamení dětí.

  Počínaje červencem a v průběhu celého roku nabízí čejkovická firma zážitkovou exkurzi do výroby čajů zvanou Bylinkový ráj také těm nejmenším. Bylinkový ráj SONNENTOR navštívilo minulý rok již přes 7000 milovníků bylinek a koření. Tento rok SONNENTOR nabízí tematické programy na míru také dětem v letních táborech, školám a školkám.

  Všudypřítomná dobrá nálada, příjemné prostředí, milí lidé, báječné bioprodukty a bohatý program pro děti i dospělé, přilákaly na Čejkovické bylinkové slavnosti minulý rok více než 8000 návštěvníků. Součástí letošního pestrého programu budou kromě nesčetných a bezplatných ochutnávek nejrůznějších směsí čajů a koření, mini biojarmarku, také odborné přednášky počínaje zdravým životním stylem v podání paní Margit, správnou recyklací odpadků, vermikompostováním, diskuze s pěstiteli a mnoho dalších. Na „kávovém“ stánku v rámci kávové show Michala Křižky, bude přední český barista připraven odpovědět na otázky týkající se pěstování, sběru, zpracování a přípravy dobré kávy. Návštěvníci budou moci ochutnat novinku SONNENTORU – kávu Single origin pocházející z přímého obchodu firmy s pěstiteli v Nikaragui a zároveň si prohlédnout expozici fotografií z nedávné cesty, která návštěvníky doslova vtáhne na horské kávové plantáže. O další show se postarají místní barmani míchající nealkoholické nápoje za použití čajových biosměsí SONNENTOR. O dobrý pocit v břiše návštěvníků slavností bude pečovat Rebio – provozovatel vegetariánských biorestaurací v Brně v čele s šéfkuchařem Vlastíkem Kelblem, který se ukázkou přípravy vegetariánských pokrmů přímo na místě postará o zajímavý zážitek.

  Zvláště pro děti, ale nejen pro ně, vystoupí Víťa Marčík a jeho divadlo. Na přilehlé louce mohou děti vyzkoušet drátkování, lukostřelbu, jízdu na ponících a na přilehlém ohýnku si vlastnoručně opéci těsto nebo špekáček. A zatímco děti budou dovádět na celoročně instalované houpačce, nechají si ozdobit obličej malovanými motýli, beruškami a jinými obrázky nebo se zúčastní přírodně naučné stezky vedené místním sdružením Brontosaurus, rodiče mohou z deky na louce nebo přilehlé sluneční čajovny a kavárny přihlížet, odpočívat anebo se dozvědět od zaměstnanců společnosti o pěstitelských projektech SONNENTORU nejen v Čechách, ale po celém světě. Všudypřítomná vůně máty, meduňky, citronové trávy nebo kardamomu společně s tradiční Varmužovou cimbálovou muzikou a ukázkou ruční výroby másla v podání kyjovských tetiček, dokreslí pohodovou nedělní odpolední atmosféru. Vstupné na slavnosti v podobě tombolového lístku, stejně tak, jako prohlídka přilehlých Templářských sklepů bude pro všechny zdarma.

 • První prodejna SONNENTOR v centru Brna

  Bude to přesně jeden rok, kdy 7. září 2013 společnost SONNENTOR otevřela svou první podnikovou prodejnu mimo Čejkovice. V nádherných historických prostorách objektu Modrá hvězda na Šilingrově náměstí v samotném centru Brna nabízí prodej kompletního sortimentu SONNENTOR představujícího více než 750 produktů. Nabídka obchodu je již v těchto dnech obohacena novinkami – ledovými čaji – Ledový džbánek – jahoda, zázvor a Ledový džbánek – čokoládová máta, verbena. Tyto čajové směsi jsou v pyramidálních sáčcích, které stačí zalít studenou vodou. S Šálkem úlevy prožijete bezstarostně nadcházející chladnější večery u táboráků nebo při grilování. Tato směs doplňuje řadu čajů Zase dobře!, jako je Balzám na nervy, Čepice plná spánku nebo Lehčí než pírko. Letošní čajovou sezónu a zejména adventní období ovoní a ruku v ruce s čajovou Adventní sadou doprovodí kompozice 24 různých koření, pro každý den adventu jiné, ručně balená Adventní sada koření.

 • O společnosti SONNENTOR

  Společnost Sonnentor byla založena v roce 1992 Johannem Gutmannem a Tomášem Mitáčkem. Sídlem firmy se stala jižní Morava. Výchozí myšlenkou bylo uvést selské biospeciality jako jsou bylinné čaje, ovocné pomazánky, koření, dárkové a jiné zboží na místní a mezinárodní trh pod logem smějícího se slunce. Dnes má společnost se sídlem v Čejkovicích u Hodonína 80 zaměstnanců a vyváží své produkty do více než 50 zemí po celém světě. V současné době patří k rodině SONNENTORu více než 200 biopěstitelů. Hlavní obchodní myšlenkou je zušlechťování produktů přímo na bio-farmách, dlouhodobá spolupráce, stálost a co možná největší transparentnost, která umožňuje zpětnou dohledatelnost.

  Ondřej Hampl

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.