Domov pro dětský život pomáhá již 15 let. Je stále potřebnější

Levné dárky, best dárky
 • S prvním zářijovým dnem oslavilo občanské sdružení Na počátku 15 let provozu Domova pro dětský život. Ten poskytuje azylové ubytování těhotným ženám a matkám v krizi. Situace této skupiny obyvatel se však v letošním roce zhoršuje a ubytovací kapacity možná brzy nebudou stačit.

  1. září tomu bylo přesně 15 let, kdy občanské sdružení Na počátku poprvé otevřelo azylový dům pro těhotné ženy a matky s dětmi v krizi s názvem Domov pro dětský život. Sídlí na utajené adrese mimo Brno, a proto mají budoucí maminky tolik potřebný klid pro přípravu k porodu i po něm. Za dobu svého provozu pomohl více jak 130 ženám, kterým se během pobytu v něm narodilo 111 dětí. Vinou špatné sociální situace však počet těhotných žen i matek s dětmi v tísni v tomto roce nejspíše vzroste. Kapacita Domova pro dětský život by tak již brzy nemusela stačit.

  „Stále častěji se setkávám s ženami či příběhy žen, které vinou špatných sociálních a ekonomických podmínek podstoupily potrat, a nesou si tíhu tohoto rozhodnutí velice dlouho, snad po zbytek života,“ poznamenává k tomu předsedkyně sdružení Na počátku Eva Vondráková. Záhy přichází s možným řešením: „Když nabídneme těhotné ženě v krizi pomoc, pomůžeme nejen tomu, aby se dítě mohlo narodit, ale velmi tím pomůžeme i jí.“

  Přesně takovou pomoc poskytuje také Domov pro dětský život, jenž neposkytuje pouze bezpečné ubytování, ale také pestrý sociálně-vzdělávací program. Jeho součástí jsou například kurzy péče o matku a dítě, péče o domácnost, orientace v systému sociální ochrany, zdravotnictví, vaření, práce na PC, ruční práce, výtvarné techniky, keramika, šití a také Klub maminek vedený psycholožkou.

  Tomáš Bendl, PR manažer

  Eva Vondráková, předsedkyně sdružení

  Foto: archiv o. s. Na počátku

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.