Otevření nové turistické cesty

Levné dárky, best dárky
 • Dobrovolníci z řad občanů obce Moravany za finanční a materiální pomoci vedení obce během letních prázdnin vlastními silami obnovili léta nepoužívanou lesní cestu spojující obec Moravany a Přírodní park Bobrava a otevřeli tak nové turistické možnosti jak obyvatelům Moravan, tak i okolních obcí včetně Brna. Slavnostní otevření cesty nesoucí nový název Bobrstezka proběhne v neděli 2. října ve 13 hodin a při této příležitosti bude uspořádán 1. ročník závodu Bobrúhelník s podtitulem Dáš to? aneb Není třeba vyhrát, ale dát to.

  Bobrstezka vznikla z iniciativy několika málo místních občanů, ke kterým se postupně přidávali další dobrovolníci. Čisticí práce v lese těmto lidem zabraly desítky hodin a výsledky jsou patrné na první pohled. Na stezce se nachází několik odpočinkových míst, ke kterým postupně přibudou ještě naučné tabule o přírodě pro děti. Realizací stezky vznikla ideální turistická trasa, která umožňuje pohodlné pěší a cyklistické napojení ze sídliště Brno-Bohunice přes obec Moravany až do Přírodního parku Bobrava.

  1. ročník závodu Bobrúhelník je určen pro všechny, kdo mají rádi pohyb, ať už trasu zdolají během, chůzí nebo na kole. V závodu nejde o to, kdo zvítězí, ale kdo „to dá“. Závod je výzvou pro všechny sportovní duše. Délka tratě je cca 3,4 km, závodníci se mohou hlásit přímo na startu, k místu konání akce vede značená cesta z obce Moravany od hřbitova i od koňských stájí.

  Helena Kadlečíková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.