Otevřou se dveře Českého rozhlasu ve Zlíně

Levné dárky, best dárky
 • Český rozhlas Brno připravil další Den otevřených dveří ve zlínském studiu. Zájemcům o prohlídku vysílacího studia a setkání s redaktory se budova Českého rozhlasu Brno ve Zlíně na ulici Osvoboditelů otevře v sobotu 1. října od 10 hodin do 16 hodin.

  Zlínské studio Českého rozhlasu Brno sídlí ve funkcionalistické vile J. A. Bati a návštěvníci Dne otevřených dveří tak mohou vidět kromě rozhlasového studia i rekonstruované prostory vily spjaté s historií Zlína. V tento den proběhnou ve Zlíně také oslavy Dne kraje.

  Od 10. hodiny na vás bude čekat živé vysílání Apetýtu plus s Věrou Hotařovou a Danou Lipovskou, které si jako prvního hosta pozvaly zlínského rodáka, zpěváka, muzikanta a také bývalého redakčního kolegu Stanislava Hložka. Na kus řeči přijde i staronový moderátor Pavel Nášel, který bude nově moderovat i pořad Srdcovky. Apetýt plus se mimořádně protáhne až do 12 hodin.

  Hned po zprávách v poledne zasedne k mikrofonu Jiří Helán, který bude moderátorem oblíbené víkendové dvouhodinovky Blahopřání s písničkou. Po 14. hodině pak budete mít možnost slyšet a vidět vysílání Rendez-vous s Romanem Vernerem. Ten si k mikrofonu pozve Jiřího Helána, ikonu československé dechovky, ale také RNDr. Dušana Trávníčka, přírodovědce Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, který přiblíží přírodní krásy Zlínska a výstavu o chráněných územích kraje. Dalším hostem bude Mgr. Martin Beniček, kurátor sbírek Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, se kterým Roman Verner promluví o zlínské architektuře a výtvarném umění historie i současnosti. Nakonec se můžete těšit na Jiřího Severina, spisovatele, hudebníka, etnografa, čerstvého sedmdesátníka a držitele ceny Pro amicis musae 2011 za kulturní přínos regionu.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.