Stohy na poli v Hrubé Vrbce někdo úmyslně zapálil

Levné dárky, best dárky

Čtyři jednotky hasičů dnes v noci zaměstnal požár stohů na poli u obce Hrubá Vrbka na Moravsko-Slovenském pomezí.
Požár byl ohlášen ve 22.56 hodin, krajské operační a informační středisko na místo vyslalo profesionální jednotku ze stanice ve Veselí nad Moravou a dobrovolné hasiče z Hrubé Vrbky, Velké nad Veličkou a Lipova.

Na poli zhruba 100 metrů od posledních domů obce vzplály dva stohy lisované balíkované slámy a sena, vzdálené od sebe 15 metrů. V každém stohu bylo uloženo 80 lisovaných balíků. Hasiči proti plamenům nasadili čtyři vodní proudy. Protože stoh lisované slámy žár a kouř zcela znehodnotil a hašení by nebylo účinné, hasiči ho po dohodě s majitelem nechali pod kontrolou vyhořet. K rozhrnování hořících balíků byl nasazen nakladač. Druhý stoh z 80 balíků lisovaného sena se podařilo rozdělit a 30 balíků sena hasiči před plameny zachránili. Požár hasiči lokalizovali ve 2.04 hodiny. Ke střežení dohořívajících zbytků stohů na místě do ranních hodin zůstala místní dobrovolná jednotka.

Požár zničil 80 balíků lisované slámy a 50 balíků sena, škodu vyšetřovatel HZS předběžně odhadl na 50 tisíc korun. Hodnotu sena uchráněného před plameny předběžně vyčíslil na 10 tisíc korun. Oba stohy byly zřejmě úmyslně zapáleny. Po pachateli žhářství pátrají policisté.

Jaroslav Haid

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.