Valpuržina noc na Farmě Bolka Polívky ve znamení šamanských rituálů

Levné dárky, best dárky
 • Na Farmě Bolka Polívky se 30. 4. konají Slavnosti ohňů, které posezení kolem vatry spojují s uměleckou variací na starobylé rituály. V restauraci zasedne k pianu a za mikrofon duo The Cheekiest s repertoárem populárních písní. Ve speciální nabídce kuchyně bude ohnivé menu a výběr pálenek.

  Oheň o Valpuržině noci nebo chcete-li svátku Beltine je pevně ukotven v našem folkloru a zvycích a jeho očistné síle a energii lidé věří již po staletí. Je to noc, jejíž síla je známá všem kulturám a kultům, které se na našem území usídlily a jejich vlivy se spojily do jednoho dědictví.

  Právě na tuto tradici očistného ohně symbolicky navazuje zapálení ohně ve 20.06 valašského času. Václav Kořínek, umělec a terapeut, ve svém vystoupení Oheň v nás aneb Cesta plamene zahraje na vlastnoručně vyrobené velké dřevěné bubny, vyrobené z kmenů českých stromů a potažené kůží ze šumavských jelenů. Hlasitý zemitý zvuk bubnů, hrajících v rytmu ohně, pomůže nalézt prasílu tohoto živlu v nás. Může přidat každý, kdo si přinese jakýkoli rytmický nástroj. Kdo chce tančit, ať tančí, kdo chce zpívat, ať zpívá! Společně s bubny bude znít hrdelní hlas Václava Kořínka, obohacený alikvotními tóny.

  K ohnivému menu uvádí provozní Farmy Bolka Polívky Jaromír Heřmánek: „Tento den je na Farmě věnován i důkladné ohnivé očistě vnitřní pomocí pálenky, jejíž magické účinky jsou rovněž tradiční a ověřené, stejně jako pálivé speciality mají mnohé pozitivní vlivy od antiseptických po afrodisiakální.“

  Dagmar Kneslová

  Foto: archiv Farmy Bolka Polívky

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.