Přesun nádraží v Brně je zřejmě definitivní

Levné dárky, best dárky

O přesunu brněnského nádraží je zřejmě definitivně rozhodnuto. Analýza dvou variant umístění nového železničního nádraží v Brně stěhování nijak neovlivní. Investor přestavby železničního uzlu Brno (ŽUB), kterým je Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), pokračuje v původním projektu s nádražím asi 800 metrů od stávající budovy.

BRNO – Novinářům to v pátek po zasedání grémia k přestavbě ŽUB řekl generální ředitel SŽDC Jan Komárek. Brněnská ČSSD navíc oznámila, že nebude přesunu bránit, protože zdržení by mohlo ohrozit čerpání peněz z EU.

Z analýzy, která tento projekt porovnávala s alternativním řešením v podobě nádraží vedle stávající budovy, použije pouze některé poznatky k vylepšení technických parametrů dokumentace. „Výsledek jednání grémia je jednoznačný. My se řídíme usnesením vlády, která toto grémium zřídila, a pokračujeme podle platného harmonogramu. Analýzou, kterou nám dalo město k dispozici, jsme se zabývali a vidíme v ní některé věci, které se dají použít k optimalizaci tohoto projektu,“ řekl Komárek.

Podle primátora města Brna Romana Onderky (ČSSD) jde především o otázky severního vstupu železnice do Brna, nákladního průtahu a studie proveditelnosti.

Město Brno bude v rámci projektu přestavby ŽUB, jehož rozpočet se v průběhu čtyř let snížil z původních 30 miliard o deset miliard korun, financovat pouze výstavbu městské infrastruktury v ceně asi tří miliard korun.

ČTK

FOTO: www.brno.cz

You may also like...

4 Responses

 1. Anonym napsal:

  Jestli nás ten Onderka tak trochu nepodvedl…

 2. L napsal:

  Jestli nás tak náhodou nepodvádějí všichni. Vždyť to město je pouze obarveno na jinou barvu, ale systém zůstal. Tak hoši, dejte to sem a teď to koučujeme my, ale ruku na srdce, co se vlastně změnilo?

 3. Slávek napsal:

  Změnilo se to, že i nový oranžový primátor si uvědomil svou odpovědnost za budoucnost tohoto štatlu a to bez ohledu na politickou příslušnost (svoji). Jen zelení ekoteroristé si město a jeho obyvatele důmyslně berou jako rukojmí svého politického boje o moc, ať to stojí co to stojí…
  Howgh
  Slávek

 4. Martin napsal:

  Naprostý souhlas se Slávkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.