Boj proti tzv. církevním restitucím nekončí

Levné dárky, best dárky

Hnutí za přímou demokracii oslovilo poslance a poslankyně otevřeným dopisem ve věci církevních restitucí. V dopise požaduje referendum o církevních restitucích.V pátek bude zřejmě Parlament hlasovat o návrhu zákona, který má vyřešit navrácení údajně ukradeného majetku církvím za totalitního režimu od roku 1948 do roku 1989.

Proti tomuto vyrovnání se s církvemi pořádalo Hnutí za přímou demokracii minulý týden na Václavském náměstí demonstraci, při příležitosti uctění památky mistra Jana Husa (http://www.hzpd.cz/cirkevni-restituce-na-den-upaleni-mistra-jana-husa/), kde bylo vysloveno jednoznačné NE takto navrženému zákonu a mluvčí HzPD Milan Valach vyzval k uskutečnění celostátního referenda o návrhu zákona.

Přítomní občané si vyslechli jednoznačné argumenty proti zákonu od spisovatelky Lenky Procházkové a pana Boučka, kteří se problematikou dlouhodobě zaobírají. Současnou podobu zákona ve svém projevu rovněž odmítl teolog Ivan Odilo Štampach.

Pokud bude tento návrh schválen a s největší pravděpodobností bude, občané musí pokračovat s tlakem na poslance parlamentu, jelikož se očekává, že Senát zákon zamítne a ten se na! podzim k projednávání do Parlamentu vrátí.

Příkladem je i iniciativa HzPD, které se obrátilo na všechny poslance a poslankyně otevřeným dopisem, v němž je upozorňuje, že drtivá většina občanů ČR je proti takto navrženému vyrovnání s církvemi a požadují o zákoně referendum. V dopise HzPD vyzývá poslance, aby hlasovali v zájmu lidu této země.

HzPD v současné době shromažďuje odpovědi poslanců, které hodlá později vhodnou formou zveřejnit. „Naším cílem je“, prohlásil mluvčí HzPD Milan Valach, „aby si každý občan udělal obrázek o svém poslanci, o tom jak hájí jeho zájmy“.

Každá taková kampaň přispívá k zesílení tlaku na naše poslance a ukazuje, že nám občanům není lhostejné, jak rozhodují naši zástupci ve věcech řízení ČR.

Pokud by občané chtěli sledovat projednávání „návrhu zákona o daru církvím“ přímo při jednání poslanců, mohou využít pozvánky od spisovatelky Lenky Procházkové a režiséra Dvořáka (http://stop-cirkevnim-restitucim.cz/).

Již není možné n! ečinně přihlížet, jak je rozkrádán náš stát a ještě k tomu v p! římém přenosu. Převod největšího majetku státu soukromé právnické osobě v dějinách ČR, tedy katolické církvi, je toho důkazem.

Občané, toto nesmíme dopustit!!!

Požadujeme referendum o církevních restitucích.

Za Hnutí za přímou demokracii

L. Štítkovec

You may also like...

3 Responses

  1. Anonym napsal:

    Je to boj s větrnými mlýny,ale kdo nebojuje prohrává, mám takový pocit ,že Českou zemi čeká „STŘEDOVĚK“

  2. Hamilton napsal:

    Naše společnost se nachází ve stejné situaci, v jaké byla před Husem ! Jen ta banda korupčníků a zlodějů má lepší „pracovní“ podmínky a téměř všechna média na své straně. Je úsměvné, že existence celé této „vládní“ a parlamentní sebranky je závislá na jedné jediné slizké Peak. Ta zřejmě očekává hodně nemravný profit nejen z této „církevní transakce“..neuvědomuje si, při svém plzeňském vzdělání, že bude mafií obětována jako první..ale co má být, nechť se stane !

  3. Vladimír Malý napsal:

    Děkuji poslancům, že restituční návrh schválili a přeji hodně sil a pevné nervy při přehlasování senátního veta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.