Hnutí za přímou demokraci spustilo další kampaň proti církevním restitucím

Levné dárky, best dárky

Dne 23.7. 2012 byla na stránkách Hnutí za přímou demokracii spuštěna e-mailová kampaň, namířená proti zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi. Občané, nespokojení s tímto zákonem, mohou prostřednictvím webového formuláře HzPD zasílat poslancům Parlamentu a Senátu dopis, ve kterém je vyzývají, aby současnou podobu zákona na podzim nepodpořili a aby vyvolali k církevním restitucím celostátní referendum.

„Na podzim se s velkou pravděpodobností projednávání zákona vrátí do poslanecké sněmovny, takže lidé mají dostatek času k vytvoření silného tlaku na poslance. Podle průzkumů 80% občanů s navrhovaným zákonem nesouhlasí a stejné množství požaduje k zákonu referendum. To si musí zastupitelé uvědomit a jejich požadavky respektovat,“ řekl mluvčí HzPD Milan Valach.

Pro občany je připraven na webu HzPD text dopisu (http://www.hzpd.cz/vyzva-poslancum-a-senatorum), který bude odeslán všem poslancům Parlamentu, kteří hlasovali v prvním kole pro zákon a všem koaličním senátorům. Potvrzením vyplněného formuláře bude tento dopis odeslán jednotlivým poslancům najednou.

„Chceme oslovit co největší množství lidí tak, aby poslancům odešel velký počet e-mailů. Tímto by měli být zastupitelé důrazně upozorněni na fakt, že ve volbách dostali mandát od občanů a v jejich zájmu by měli rozhodovat,“ upozorňuje Milan Valach a dodává, “ naše hnutí již odeslalo poslancům otevřený dopis a teď je t! řeba, aby to udělali jednotliví občané. Naší e-mailovou kampaní jim chceme poskytnout jednoduchou možnost, jak to udělat.“

HzPD již dříve odsoudilo církevní restituce a snaží se stále poukazovat na nespravedlnost a nemorálnost navrhovaného zákona. Hnutí podporuje snahu spisovatelky Lenky Procházkové, která podala na vládu a kardinála Duku trestní oznámení, a podalo i své trestní oznámení, tak jako stovka dalších občanů. V den výročí upálení Jana Husa hnutí zorganizovalo protestní shromáždění, zaměřené právě proti návrhu církevních restitucí, kde vystoupili teolog Ivan Štampach či spisovatelka Lenka Procházková.

„I když mají nyní naši zastupitelé poslanecké volno, je třeba, aby nezapomněli, že lidé nemají krátkou paměť a při volbách se to projeví. Záleží jen na nich, jestli rozhodnou na podzim ve prospěch většiny občanů a svěří další rozhodnutí o církevních restitucích do rukou lidí v podobě celostátního referenda,“ uvedl závěrem Milan Valach.

Za Hnutí za přímou dem! okracii
Štítkovec Ladislav

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.