Erika Hníková, režisérka nového filmu Nesvatbov, na projekci a besedě v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Zveme na projekci z cyklu Film kantina, která se odehraje v úterý 30. 11. ve 20:00 hod v Café Falk.

  Režisérem večera je Erika Hníková, jejíž třetí celovečerní film Nesvatbov přichází počátkem prosince do kin, a která bude na projekci a následné besedě osobně přítomna.

  Promítnuta budou její dvě díla: studentská práce Čtyři kroky dvojpůlka a Landův lektvar lásky – dokumentární film, ve kterém tvůrci portrétují Daniela Landu prostřednictvím divadelního představení Tajemství Zlatého draka.

  Vstup volný.

 • Erika Hníková

  Česká dokumentaristka.

  Absolvovala Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU. Během studia na FAMU byly její filmy několikrát oceněny. V roce 2001 dostala Čestné uznání na Ekofilmu Český Krumlov za film Čtyři kroky dvojpůlka, v roce 2002 obdržela za stejný film Cenu nadání Josefa a Marie Hlávkových na Academia film Olomouc a Čestné uznání v kategorii dokumentární tvorba na Festivalu FAMU za film Naše třída. Její absolventský film Ženy pro měny zaznamenal úspěch v kinosálech i na DVD a v roce 2004 získal Cenu diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Jejím druhým dlouhometrážním dokumentem je snímek Sejdeme se v Eurokempu z roku 2006. Od července 2006 do září 2007 pracovala Erika Hníková jako šéfredaktorka časopisu Nový Prostor. Česká kina uvedou 9. prosince její nový film o proměně partnerských vztahů a vzrůstajícím počtu tzv. singles s názvem Nesvatbov.

 • Čtyři kroky dvojpůka

  2. rocnik FAMU, zadani: portrét

  15letá dívka žije na malé moravské vesnici. Chce uniknout a dostat se do velkého světa. Jaké jsou její možnosti?

  Režie: Erika Hníková

  Kamera: Martin Schinabek

  Zvuk: Milan Petrinjac

  Stopáž:18 minut,

  Rok: 2000

 • Landův lektvar lásky

  V brněnském Národním divadle měla loni na podzim premiéru hra Tajemství Zlatého Draka. Dokumentární film Landův lektvar lásky nehodnotí představení z hlediska umělecké kvality. Tvůrci pořadu se snaží skrze tuto inscenaci prozkoumat proměnu jednoho z autorů této divadelní hry, Daniela Landy, od „skinheadského barda“ z počátku 90. let až po současnost, kdy spoluzakládá tzv. Legii zlatého draka. Dřímá v něm, krom nezměrné energie, hrozba pramenící z jeho temné minulosti, nebo už je to jen „hvězdička showbusinessu“?

  „Myšlenkou natočit takový dokument jsme se zabývali již od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že představení má v Národním divadle vzniknout,“ říká jeden z autorské dvojice Richard Komárek. „Velkou měrou k tomu přispěly i velmi vyhraněné, někdy až hysterické reakce médií, způsobené účastí Daniela Landy na tomto projektu. Chtěli jsme se na celou problematiku podívat kriticky, z trochu většího nadhledu.“

  Režie: Erika Hníková, Richard Komárek

  Kamera: Jiří Strnad, Tomáš Nováček

  Střih: Šimon Špidla

  Zvuk: Petr Šoltys

  Dramaturgie: Kamila Zlatušková

  Vedoucí produkce: David Butula

  Vyrobilo: Centrum publicistiky a dokumentu, Televizní studio Brno, Česká televize

  Šéfproducent: Pavel Plešák

  Stopáž: 57 min.

 • Film kantina

  Cyklus projekcí televizních dokumentů nazvaný Film kantina se koná ve studiu Falk na Gorkého ulici v Brně každé druhé úterý v měsíci od 19 hodin a uvádí především dokumenty brněnského studia ČT, které je spolupořadatelem, za podpory o.s. Studio 19.

  „Cyklus projekcí Film kantina je skvělým nápadem. Je určený zejména lidem, kteří nesledují televizi, ale mají o dokumenty zájem,“ říká šéfproducent Centra publicistiky a dokumentu brněnského studia České televize Pavel Plešák.

  Lucie Frgalová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.