Festival ztřeštěných amatérských filmů aneb Brněnský AntiOskar letos jubilejní

Levné dárky, best dárky
 • Centrum volného času Legato pořádá desátý jubilejní ročník populární přehlídky ztřeštěných amatérských filmů AntiOskar. Recesivní přehlídka nabízí nekoukatelné filmy, které vznikly původně jen proto, aby se pobavili sami tvůrci. Společný mají pokus o zobrazení dramatického děje, tedy jednání postav v rolích.

  Filmy stále přijímáme, uzávěrka na dodání „prací“ je 18. 2. 2011.

  Součástí přehlídky je „oceňování“ přihlášených filmů v kategoriích Nejulítlejší film, Nejlepší umělecký záměr a Cena diváka. Filmy vybírá „odporná“ porota složená ponejvíce ze studentů filmové vědy, filmových nadšenců a filmových kritiků. „Ocenění“ dostanou originální sošku „Oskara“, která vzniká v keramickém ateliéru SVČ Lužánky.

  Jedná se o ojedinělou, recesní akci, jejímž cílem je se řádně pobavit. Akci moderuje dvojice hlasatelů, kteří vše berou naprosto „pseudointelektuálně“ vážně, což je v ostrém kontrastu s předváděnými filmy.

  Z původně nadšeneckého festivalu pro pár kamarádů se vyvinula unikátní přehlídka filmů z celého Česka i ze Slovenska. Od prvního ročníku, kdy se promítalo z VHS na televizi Tesla, nastal obrovský posun v kvalitě a technologii zpracování filmů, a to nejen v rovině technické (titulky, hudba, střih, efekty), ale také v rovině uchopení filmové řeči (mnohé filmy kromě svého ztřeštěného obsahu obstojí např. z hlediska scenáristického nebo dramaturgického). Někteří videoamatéři účastnící se dřívějších ročníků dnes dokonce dobývají Hollywood (Robin Kašpařík a jeho film Seance), nebo kdysi soutěžní film Jana Votýpky Krvavá zásilka se prodává na DVD, mnozí debutanti mají nyní vlastní filmová studia apod.

  Programu se pravidelně účastní na 200 spokojených diváků. Vstupné činí pouhých 50 Kč.

  Profil přijímaných filmů:

 • – filmy by měly obsahovat dramaturgii, děj a pokus o jednání v rolích
 • – filmy by měly být šílené, tedy žádné artovky, i když i ty někdy nechtěně vyzní komicky…
 • – stopáž nesmí přesáhnout 15 minut, raději méně…díla, která přesáhnou časový limit 15 min., nebudou vzata v potaz – nemůžeme dělat z festivalu filmový maratón
 • – film nesmí obsahovat prvoplánové pornografické scény a obsah směřující k potlačování práv a svobod menšin
 • – přijímané formáty – optická média (DVD)
 • – zaslané kopie se nevracejí
 • – k zaslanému filmu je třeba vyplnit tzv. štítek

  Pořadatelé si vyhrazují právo výběru filmů, na promítání filmu nevzniká žádný nárok.

  Termín: 25. února 2011 od 18.00.

  Místo konání: Centrum volného času Legato, Stamicova 7, Brno, 623 00, začátek v 18.00 hod.

  V příloze: Historický seznam promítnutých filmů

  Konrad Heczko

 • Centrum volného času Legato je pobočkou Lužánek – střediska volného času.

  Novinka tohoto ročníku!

  Po hlavním pátečním soutěžním večeru proběhne v sobotu 26. 2. 2011 ve stejné budově od 12.00 – 18.00 rozsáhlá retrospektiva ve třech tematicky zaměřených sálech. K promítaným filmům (jakémusi „best of“) bude vydána minibrožura. Aktuální doplňující informace sledujte prosím na webové stránce nebo na Facebooku ve skupině AntiOSKAR.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.