Putovní festival Future Shorts se podívá do Brna i letos

Levné dárky, best dárky
 • Nejrozsáhlejší putovní filmový festival na světě se i v roce 2014 objeví v Brně. Další sezona festivalu Future Shorts přináší pásmo krátkých filmů, které budou moci diváci zhlédnou již 18. února 2014 od 20:00 na tradičním místě – v artové kavárně Trojka v Domě pánů z Kunštátu.

  Festival Future Shorts probíhá kontinuálně. Jednou za čtvrt roku představí londýnská centrála festivalu program, složený z nejlepších krátkých filmů za poslední dobu. Festival pak putuje z města do města a odehrává se ve více jak 90 zemích na světě. Je tomu skoro rok, co se podařilo zahrnout na světovou mapu festivalu Future Shorts i Brno.

  Future Shorts dává prostor mladým tvůrcům krátkých filmů z celého světa. Zároveň spojuje diváky z opačných konců zeměkoule bez ohledu na vzdálenost mezi nimi.

  Program “zimní” sezony zahrnuje šest krátkých filmů z Francie, Polska, Srbska, Finska a Afghánistánu. Nechybí mezi nimi drama, komedie, dokument ani animace. Strávíme čas při neobvyklém dobrodružství mladíka z Francie. Uvidíme, jak žijí dvě tvrdohlavé sestry z Polska, se svým otcem a bez matky. V jednom z animovaných příběhů budeme sledovat pokus o loupež v malém obchůdku. V dalším animovaném snímku zase zakusíme „perfektní demokracii“ v podání růžových králíků. Navštívíme kluka z Finska, před kterým stojí neobvyklý úkol. Nahlédneme do života dvou nejlepších kamarádů z Afghánistánu.

  Před samotným filmovým promítáním čeká diváky doprovodný hudební program. Svůj hodinový set představí Syk2ne, mladý hudebník, v jehož tvorbě se misí několik žánrů elektronické hudby.

  Snažíme se vyjít vstříc početné komunitě zahraničních studentů a cizinců žijících v Brně, proto budou filmy promítány v originálním znění s českými i anglickými titulky.

  Lucie Šmídová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.