Severská filmová zima v kině Art

Levné dárky, best dárky
 • Na měsíc únor (17. – 20. 02. 2011) připravil Severský filmový klub filmový další festivalovou přehlídku zaměřenou na filmy skandinávských tvůrců: Severskou filmovou zimu v brněnském kině Art a v Praze v kině Atlas.

  Cílem akce je nabídnout českým divákům filmy z produkce zemí, které v tuzemské distribuci nejsou příliš zastoupeny.

  Od čtvrtka do neděle tentokrát uvidíte osm filmů z Dánska, Švédska a Norska. S ohledem na diváky se sluchovým postižením budou tři snímky (Pád nebes, Iluze – film o vlaku, Adamova jablka) uvedeny s rozšířenými, barevně upravenými titulky pro neslyšící.

  Festival zahajují ve čtvrtek 17. února 2011 dvě hořká komediální dramata nejen o krizi střeních let a deziluzi z partnerských vztahů. Jde o norský film 37 a půl (2005) a švédský Třídní sraz (2002).

  V pátek 18. února 2011 diváky čekají koprodukční norské drama Dívka s pomeranči (2009) a dánský film Spi, děťátko, spi (2009). Oba filmy mladým lidem citlivě předkládají otázky spojené s tématikou smyslu lidského života, předčasného úmrtí, také zamyšlení nad cenou svobody.

  V sobotu 19. února 2011 jsou na programu dramata, která divákům představí trochu jiné Vánoce. Švédská černá retro komedie Iluze – film o vlaku (2003) a norské rodinné drama Pád nebes (2002).

  Projekce posledního dne přehlídky, neděle 20. února 2011, budou ve znamení divácky úspěšných filmů. Norský dobrodružný akční film Stopař (1987) je léta oblíbený diváky všeho věku. Jeho zajímavost posiluje skutečnost, že jde o první snímek natočený v sámském jazyce. Také komediální společenská metafora Adamova jablka (2005), která festival uzavře, už získala kultovní statut a těší se zájmu diváků i za hranicemi Dánska.

  Na vaši návštěvu se těší

  Severský filmový klub

 • Severský filmový klub

  Občanské sdružení lidí, které spojuje zájem o severské filmy. Naším cílem je jejich zprostředkování českým divákům, neboť si myslíme, že severská kinematografie je svým způsobem jedinečná, ale přesto zde, v porovnání s kinematografií jiných zemí stále poněkud méně zastoupená. Naší hlavní náplní je realizace filmových promítání a to v pražském kině Atlas a brněnském kině Art. Jedná se většinou o několikadenní přehlídky, ve kterých se snažíme o rovnoměrné zastoupení jednotlivých zemí a zároveň i žánrů.

  Lenka Bazinková, Vladimír Lacena

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.