Vítězem se stává… DOKweb.net!

Levné dárky, best dárky
 • Portál Institutu dokumentárního filmu DOKweb.net
  získal několik měsíců po svém spuštění ocenění Medal of Excellence v kategorii konvergentní média. Cena, kterou uděluje organizace Erasmus EuroMedia Awards, podporuje rozvoj evropské společnosti a evropských hodnot. Naše poděkování patří obětavé práci mnoha dalších lidí…

  Slavnostní vyhlášení cen Erasmus EuroMedia Awards 2010: 15. října 2010 Vídeň / Rakousko

  Ceny Erasmus EuroMedia Awards se zaměřují na produkce nejrůznějších žánrů (dokumentární film, DVD, výukový materiál, webové stránky atd.), které významným způsobem přispívají k rozvoji evropské společnosti a evropských hodnot. ESEC (Evropská společnost pro vzdělávání a komunikace) od roku 1995 uděluje ocenění v několika kategoriích.

  Mezinárodní porota složená ze zástupců evropských univerzit DOKweb.net vybrala z více než 200 přihlášených a 38 nominovaných produkcí. Ocenění Medal of Excellence portál získal v kategorii Integrative / Convergent Media.

  Více informací o všech vítězích soutěže

  DOKweb.net je živým organismem jedině díky neustálému přísunu informací. Kromě soustavného mapování dokumentárního dění prostřednictvím článků a rozhovorů v rubrice Články, rozšiřování přehledu o filmových institucích, festivalech, organizacích, workshopech, trzích, produkčních společnostech nebo distributorech v Industry rozcestníku, chronologického zpřehledňování uzávěrek a dat konání klíčových i méně známých festivalů, trhů, workshopů nebo filmových cen v Kalendáři producenta, celoroční práce probíhá i na poli databází Východoevropských a Českých filmů a projektů a při zpracovávání trailerů a videoreportáží ve Videokomoře.

  DOKweb.net zároveň nabízí nepřeberné informace ke všem aktivitám Institutu dokumentárního filmu (East Silver, East European Forum, Ex Oriente Film, Projekt Český dokument), díky nimž se také pravidelně rozrůstají databáze filmů a projektů.

  Zvláštní poděkování patří také všem, jejichž práce je na první pohled vidět a závisí na ní veškeré naše fungování, ale jejichž jména většinou zůstávají v pozadí. Velkou zásluhu na našem úspěchu mají: Richard Rozhoň a Tomáš Varga ze společnosti Mütanta, kteří vymysleli grafickou podobu webu a propojili text s neustále hrajícím videem v pozadí.

  Webmaster Vojtěch Procházka z graffitti networks, který se stará o každodenní provoz našeho portálu. Vladimír Vizina, David Kopřiva a Radomír Lučan ze společnosti Vivalogic, kteří podle našeho zadání vytvořili speciální databázový systém. Externí spolupracovníci a brigádníci, kteří do databází trpělivě přidávali a přidávají další a další data: Markéta Burešová, Veronika Janatková, Markéta Nedvědová, Lucie Pemlová, Beáta Petříková, Monika Pohořelá, Kateřina Štěpánová, Štěpán Valenta, Mariana Wesley, Ondřej Zezulka.

  Kristina Valentová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.