Velké znepokojení nad chystanou vládní kampaní

Levné dárky, best dárky

Iniciativa Ne základnám vyjadřuje velké znepokojení nad dnes představenou vládní kampaní pro radar. Skutečnost, že peníze daňových poplatníků budou použity na přesvědčování občanů ve prospěch radaru je alarmující a nemá v demokratické společnosti místo.


„Vládní zmocněnec sice tvrdí, že kampaň nebude nikoho přesvědčovat, že bude pouze poskytovat informace. Ale o tom, jaké informace bude poskytovat jsme si měli možnost udělat obrázek již během uplynulých týdnů,“ uvedl Jan Tamáš, mluvčí iniciativy. „Krásnou ukázkou jejich ‘otevřenosti’ je skutečnost, že autoři argumentů na webových stránkách kampaně budou lustrováni jako v dobách hluboké totality a kdo neprojde lustrací, tak jeho argument nebude zveřejněn.“

Iniciativa je přesvědčena, že tak jako dosud budou argumenty vládní kampaně jednostranné, že vládní koordinátor bude i nadále představovat pouze „odborníky“ zastávající názor pro základnu USA na našem území a že se tedy nebude jednat o informační kampaň, ale o kampaň manipulační. Obavy má také z přístupu k diskuzi na webových stránkách kampaně, kde z necenzurované diskuze budou vybírány „pouze ty zajímavé příspěvky“, které pak dostanou větší prostor. Skutečně demokratická diskuze nesmí být cenzurována žádným způsobem.

Zavádějící je také název celé kampaně „Proti raketám“, neboť ve snaze prosadit radar straší hrozbou raketového útoku na ČR, která i podle oficiálních dokumentů armády ČR není na pořadu dne. Navíc možným dvojsmyslným výkladem mate občany a maskuje skutečný záměr vlády prosadit umístění základny USA s radarem na území České republiky.

Iniciativa je taktéž pobouřena skutečností, že za více než čtyři týdny nedostala od vlády odpověď na žádost o rozdělení peněz vyhrazených na kampaň mezi zastánce a odpůrce radaru tak, aby se k občanům dostávaly skutečně oba pohledy na problematiku radaru, ne jen pohled vládní.


Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní více než 50 různorodých organizací. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách www.NeZakladnam.cz.

Tiskoví mluvčí:

Ing. Jan Tamáš
Jan Májíček

You may also like...

1 Response

  1. Anonym napsal:

    JIM: Toto jsou všechno bláboly , zastrašování a ovlivňování obyčejných lidí , kteří bohužel neví o co jde a skočí na to a nedejBože kdyby bylo refrendum , tak z toho vznikne lavina protestů. Nikdo neví o jaký radar jde a jak se chová. Z odborného hlediska jde o úplně jinou technologii než tu jakou známe z dřívější doby. Nejde to tady popsat , ale kdo tomu rozumí , ví o čem píši.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.