Hudební fakulta JAMU nabídne potřetí Festival bicích nástrojů

Levné dárky, best dárky
 • Třetí ročník ojedinělého Festivalu bicích nástrojů chystá Hudební fakulta JAMU. Třídenní přehlídka začne v pondělí 10. února a nabídne řadu pozoruhodných koncertů. Na této mezinárodní akci mají návštěvníci možnost si ověřit, jak zní soudobé skladby pro bicí nástroje předních světových skladatelů. Vstup na všechny koncerty je zdarma. Jednotlivé koncerty, workshopy a výstavy se letos poprvé odehrají v nově vybudovaných prostorách katedry bicích nástrojů, zejména v nádherném klenbovém sále na Hudební fakultě JAMU v Brně od 10. do 14. února 2014.

  „Festival, který je díky své dramaturgii skutečně ojedinělou tuzemskou akcí, si klade za cíl představit bicí nástroje jako svébytný prvek současné klasické hudby,“ uvedl ředitel přehlídky docent Martin Opršál. Pro zájemce dodává, že neuslyší pouze o bubny a činely. Unikátnost akce potvrzuje i další výčet nástrojů, na které zahrají jednotliví protagonisté. V tomto seznamu figuruje kupříkladu marimba, vibrafon, tympány, steel drums, zvony, templeblocky, tam tam, djembé a řada dalších bicích nástrojů.

  Nastupující generace českých a slovenských perkusionistů předvede na festivalu v sólových i ansámblových vystoupeních svůj talent. Tento projekt Hudební fakulty JAMU představuje studenty hry na bicí nástroje obou českých vysokých hudebních škol, a také konzervatoristy z různých měst České republiky a Slovenska.

  „Akci ozdobí svými workshopy a koncerty zahraniční hosté. Bude to třeba sólistka a profesorka vysoké hudební školy ve Stuttgartu Marta Klimasara, sólotympánista Gewandhausorchestru Lipsko Marek Stefula a slovenský interpret Štefan Bugala,“ upozornil na zajímavosti z programu Opršál.

  Doprovodnými akcemi budou prodejní výstavy bicích nástrojů firem MIDO a Pustjens Percussion Products. Slovenský perkusionista a kreslíř Jozef Hudák představí svoje hudební vtípky.

  Luboš Mareček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.