Jak získat certifikát Kvalitní školní časopis?

Levné dárky, best dárky
 • Občanské sdružení Abeceda nabízí mimopražským základním školám možnost získat prestižní certifikát Kvalitní školní časopis. Přihlášky přijímá do 1. března 2011. Jde o součást projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

  Certifikát bude mít grafickou podobu a budete jím moci ozdobit obálky svých časopisů. Podmínkou pro jeho získání je zlepšení kvality vašeho časopisu. Vybraným školním časopisům bude certifikát přiznán v červnu 2011.

  Certifikace není soutěží, ve které zvítězí tři nejlepší — certifikát totiž může obdržet každý časopis! Kvalitu svého časopisu může prokázat kdokoli ze stovky účastníků soutěže Náš časopis 2010, ale i ti, kteří nám oznámili, že časopis teprve chtějí založit…

  Stačí, když na naši adresu Abeceda, o. s., Svatoslavova 611/3, Praha 4 – Nusle, 140 00 zašlete do 1. března 2011 vyplněnou přihlášku a přiložíte k ní alespoň jedno aktuální číslo vašeho časopisu ze školního roku 2010/2011 (každé číslo 3krát).

  Do 1. června 2011 pak musíte zaslat alespoň jedno další číslo vašeho časopisu (každé číslo 3krát). K němu musíte připojit shrnutí, co se vám podařilo vylepšit, co nikoliv a proč.

  Hodnotit se bude pokrok, kterého jste dosáhli během školního roku 2010/2011 od prvního čísla vašeho časopisu do čísla posledního. Certifikát obdrží časopis, který bude ve všech sledovaných oblastech prokazovat vysokou kvalitu. Počet certifikátů není omezen – může ho získat každý časopis!

  Konkrétní náměty na zlepšení jsme zasílali redakcím školních časopisů, které se zúčastnily soutěže Náš časopis 2010, v září. Obecná kritéria kvality naleznete v sérii článků věnovaných školním časopisům na webu a další články na toto téma zde budou vycházet v průběhu školního roku.

  Dalibor Dudek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.