Multimediální den opět představí moderní žurnalistiku

Levné dárky, best dárky
 • Druhý ročník originální interaktivní akce o médiích s názvem Multimediální den, který má mladým lidem představit moderní žurnalistiku, připravuje na pátek 5. listopadu 2010 Katedra mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity (Joštova 10, Brno).

  Cílem Multimediálního dne je prezentovat studentům středních a vysokých škol i veřejnosti interaktivní formou práci novinářů v redakcích tištěných, rozhlasových i televizních médií. Program nestaví účastníky do role pasivních diváků, naopak jim umožní si mnohé z každodenní činnosti žurnalisty vyzkoušet. Návštěvníci tak budou mít ojedinělou možnost poznat zákulisí největších českých médií a alespoň na chvíli se vžít do role profesionálního novináře.

  Každý zájemce si bude moci zkusit práci s rozhlasovým mikrofonem či televizní kamerou, seznámit se s redakčními systémy, zapojit se do on-line rozhovoru s celebritou, poznat zásady tvorby titulní strany novin nebo fotografovat a zpracovávat snímky pod odborným vedením. Otevřeny budou také nově vybavené výukové prostory katedry včetně multimediální střižny a rozhlasového či televizního studia. Součástí programu budou besedy a workshopy vedené známými osobnostmi z oboru – redaktory, moderátory, komentátory apod. Na přípravě programu se podílejí přední tuzemská média.

  První ročník Multimediálního dne se uskutečnil 6. listopadu 2009 a přilákal do prostor fakulty několik stovek mladých lidí se zájmem o žurnalistiku z desítek středních i vysokých škol.

  Z programu:

 • Interaktivní stánky médií:
  Mladá fronta DNES + Idnes.cz, Sedmička, Brněnský deník Rovnost, Český rozhlas a další

 • Diskuze, workshopy a besedy v tematickém bloku Novinář v akci mj. povedou:
  Jaroslav Kmenta, Rodrigo Morales, Roman Skřepek, Denisa Kapitančíková a další

 • Diskuze, workshopy a besedy v tematickém bloku Sport v médiích mj. povedou:
  Robert Záruba, Ondřej Tomek, Barbora Černošková, Hana Zejdová a další

 • Diskuze, workshopy a besedy v tematickém bloku Moderátoři mj. povedou:
  Borek Kapitančík, Jan Punčochář, Radko Kubičko, Adela Banášová, Jiří Václavek a další

 • Další aktivity: tisková konference, výstavy fotografií, autogramiády knih atd.

  Miroslav Mašek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.